Úvod > bydlení > Citrusová koupelna

Citrusová koupelna

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Architrade, Studio DC4 studio, Sapho
Citrusová koupelna

Ve článku Koupelna jako žádná jiná jsme se obecně dozvěděli, jak je možné využít obklady s fotomotivem. V následujícím článku se půjdeme podívat na konkrétní použití tohoto specifického materiálu.
 
Místnost pro koupelnu s toaletou je velmi atypická, jedná se o rohový podkrovní byt a každá místnost je tedy zkosená. Interiér bytu byl na přání zákazníků pojat velmi svěže a moderně a do tohoto konceptu musela zapadnout i koupelna s wc. Koupelna je velmi malá a z jedné strany je stěna zkosená, proto byl každý centimetr důležitý a vše se muselo důkladně rozvážit.

 

Tvar a umístění vany jsme nechali na původním místě, nejen kvůli vývodům, ale také proto, že to byla nejlepší dispozice. Umyvadlo, které je zapuštěné ve skříňce, je vpravo za dveřmi, aby bylo co nejdostupnější. Nad ním je umístěná skříňka se zrcadlem, aby bylo kam ukládat hygienické potřeby.  Vedle zrcadla – nad vanou – je ještě připevněná police. Ta se bude hodit na další kosmetické potřeby. Naproti dveřím jsme postavili pračku, vybrali jsme bílou volně stojící. Vedle pak můžeme umístit koš na špinavé prádlo. V rohu místnosti je závěsná toaleta, která je oddělena od ostatního prostoru nízkou příčkou.

 

Barevnost koupelny vychází z ostatních místností, aby byl interiér bytu maximálně kompaktní. V celém bytě je použit vinyl v šedém odstínu, proto  jsme na podlahu v koupelně vybrali šedou dlažbu, co nejvíce podobnou vinylové krytině. V bytě se objevuje bílý nábytek, na stěnách pak žlutá a limetková výmalba. Proto jsou obklady na všech stěnách bílé s doplňkem žlutozeleného fotoobkladu. Díky tomu se prostor opticky zvětšil a prosvětlil. Dominantní prvek tvoří pás fotoobkladů, který se vine kolem celé místnosti. Jako motiv jsme vybrali na plátky nakrájené citróny a limetky. Tím jsme do prostoru dostali požadované barvy a vytvořili originální a netradiční vzhled. Abychom motiv citrusu ještě více zvýraznili, použili jsme jej na obklad za toaletou.

 

Skříňka pod umyvadlem a skříňka se zrcadlem jsou v dekoru wenge, aby na bílém podkladu vynikly a byly spolu s motivem citrusů dominantní. Doplňky doporučujeme vybírat z nerezu či chromu, případně i v bílé barvě. Ručníky a osušky budou ideální ve žlutém a limetkově zeleném odstínu. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama