Úvod > bydlení > Na návštěvě v bratislavské vile Hrozno

Na návštěvě v bratislavské vile Hrozno

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Závodný AA
Na návštěvě v bratislavské vile Hrozno

Projekt soukromé vily „Hrozno“ , pocházející z dílny architektonického ateliéru Závodný AA nás oslovil svou čistotou a jednoduchostí. Souzněním mezi strohými geometrickými tvary, přírodou a starou Bratislavou, ve které se dům nachází…
 
Nejlepší adresa ve městě
Vliv funkcionalistické moderny našel své uplatnění také ve vybraných lokalitách staré Bratislavy. Jednou z nich je vysoce lukrativní pozemek – svahovitý terén hradního  kopce Bôrik, na kterém se nachází i vila Hrozno.

 

Autorem návrhu je slovenský architekt Ľubo Závodný, který dům projektoval v kooperaci s architekty Daliborem Michalákem a Petrem Vodrážkem.

 

Projekt byl dokončen v roce 2003. Stavba o rozloze 702m2 byla realizována v letech 2005 – 2006.

 

V souladu s prostředím
Architektonická forma a interiér vily se odvíjí od topografie území, jeho členitosti, orientace i místních stavebních norem. Základem stavby je důmyslná kombinace dvou struktur – třípodlažní krychle a dvoupodlažního terasovitého objektu.

 

Hmotové řešení vychází z původní dispozice okolí. Terasovitý objekt evokuje řešení zahrady, nacházející se na parcele. Třípodlažní hmota zakončená penthausem je orientována do ulice a symbolizuje jasný vstup novodobé architektury do prostředí.

 

Celkový koncept měl vliv také na tvarové uspořádání. Směrem do ulice je hmota minimalizovaná – nenarušuje atmosféru okolí a sousedících staveb.  Příčně stojící krychle se naopak vymyká jednoduchému půdorysu a vytváří kontrastní místo.

 

Důležitým prostorovým bodem je systém teras. Ten se odráží v dispozici i organizaci interiéru.

 

Dům s prominentním výhledem
Výchozím prvkem pro řešení objektu je panoramatický výhled a vztah k světovým stranám.

 

Celoskleněná fasáda spojuje dvě obývací místnosti nad sebou, tvořící jádro domu.

 

Na prvním podlaží se nachází společenská zóna s krbem, na kterou je napojena herna, kuchyň s terasou,manželská ložnice s koupelnou, fitness a sauna.

 

Druhé podlaží architekti vybavili pracovnou, knihovnou a televizní místností.
 
V objetí minimalismu
Minimalistický interiér v barevné kombinaci bílé, šedé a hnědé harmonicky navazuje na koncept domu.

 

Materiálové řešení využívá tři základní prvky – hladkou bílou omítku jako základní sjednocující komponent, obkladový kámen a dřevo, které architekti využili jako obklad v meziokenních pilířích a posuvných lamelách prosklených stěn. 

 

Dům nabízí vysoce kvalitní, komfortní a nadčasový obytný prostor, který je přizpůsoben životnímu stylu jeho uživatelů.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.

Levné povlečení pro tebe!
V obchodě Tvoje povlečení najdete hladké bavlněné povlečení, oblíbené mikrokrepové a krepové povlečení, které nemusíte žehlit, flanelové povlečení i luxusní saténové povlečení.reklama