Úvod > bydlení > Čarování s barvami - červená a černá

Čarování s barvami - červená a černá

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: Cesar, MI9, Momoy, archiv autorky
Čarování s barvami - červená a černá

Podmanivá elegance připomínající argentinské tango. Tak působí červená a černá, barvy které mohou zajímavým způsobem opepřit i váš interiér…  
 
Barvy si vás najdou…
Kombinace červené a černé je pravým opakem jednoduchosti a lehkosti, na kterou jsme v moderních interiérech zvyklí. I když se s touto barevností v našich zeměpisných šířkách až tolik nepracuje, jde o zdařilé a moderní propojení, které nabádá k experimentům. Je určeno především pro ty, kteří se chtějí odlišit, nebojí se invence, emocí a hloubky své osobnosti. 

 

Červená je symbolem života a sexuality. Jde o vysoce energetickou teplou barvu, která může mít různé stupně odstínů, od lososové až po kaštanovou.

 

Neutrální černá, působí elegantně a mysticky. Na rozdíl od bílé, neodráží světlo, čímž prostor opticky zmenšuje, tlumí a zatěžuje. Proto s ní musíte zacházet velmi citlivě. 

 

Podle vlastního stylu
Práce s barvami může mít různou intenzitu, na kterou navazuje konkrétní vizuální styl.

 

Intenzita se vztahuje na výběr konkrétních odstínů a jejich kompozici. V tomto smyslu můžete dát červené a černé dominantní nebo doplňkové postavení. 

 

Design  může být inspirován dobovým – dekadentním, moderním městským nebo eklektickým stylem. Jeho výběr by měl vycházet z atmosféry celého prostoru. Například dekadentní architektura, ovlivněná barokem, dobře vynikne v dobových domech a bytech.

 

Tady kraluje červená a černá!
Červená a černá jsou především barvami intimity. Proto se hodí do ložnic a koupelen. Jejich komplikovanost a těžkopádnost vyžaduje větší, dobře prosvětlený prostor včetně schopnosti manipulovat se vzory, materiály, tvary a barevností.

 

Při slaďování barev můžete využít kombinaci několika monochromatických odstínů červené a práci s matnými, lesklými a metalickými povrchy. Tímto způsobem toto dvoubarevné spektrum oživíte o další zajímavé prvky, které znásobí finální efekt.

 

Pokud se červenou a černou rozhodnete použít v jiných místnostech, odlehčete je bílou. K této kombinaci můžete přidat ještě jeden nebo dva odstíny, jako je například šedá a zelená.

 

„Druhé housle“
Opakem dominance jsou doplňující efekty ve formě kontrastních míst a barevných akcentů. Červenočerné motivy  skvěle zapadnou do minimalistického prostoru v bílé barvě, který poskytuje široké spektrum možností a variací. 

 

Doplňující efekty se využívají také za účelem zvýraznění dispozic. Například červenočerná kuchyňská linka  v otevřeném prostoru,  jasně oddělí společenskou část od kuchyňského zázemí.

 

Tak, jako při každém čarování i zde platí pravidlo vyváženosti. To spočívá v záměru a adekvátní kombinaci všech esencí, se kterými pracujete. V případě červené a černé dbejte na přesné dávkování barev, protože oba odstíny mají velmi silný akcent. 

 

Naše doporučení:
Dominance červenočerné anebo „Ferrari design“  je určena především do interiérů pro svobodné a bezdětné muže, žijící ve městě. Tato kombinace není vhodná pro  domácnosti s malými dětmi.    
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama