Úvod > bydlení > Rohová kuchyně

Rohová kuchyně

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Vizualizace: Idealinteriéry, Architrade, židle Corte Cuatro
Rohová kuchyně

Tentokrát si půjdeme prohlédnout kuchyni, která se nachází v přízemí rodinného domku. Půdorys bylo třeba důkladně promyslet, protože majitelé při rekonstrukci plánovali nově vytvořit vedle okna dveře rovnou na zahradu. Zadavatelka přemýšlela o kuchyňské lince pod oknem, ale toto řešení jsme jí vyvrátili. Průchod kolem linky by byl nepraktický, komplikované by bylo umístění digestoře i dřezu. Také výhled na zahradu si více užijí při stolování než při vaření. Pokud bychom dali linku směrem k oknu, jídelní stůl by musel stát v nejtmavším koutě místnosti.

 

Zvolili jsme tedy variantu jídelního stolu u okna a na opačné straně kuchyňskou linku. Niku u vchodových dveří do místnosti jsme zvětšili a doplnili o vestavěnou lednici. Dříve zde byla jen potravinová skříň. Ukládání nákupu bude snadné - hned při vchodu do místnosti. 

 

Rohová linka je jedno z nepraktičtějších řešení. Podmínkou je, že na ni samozřejmě musí být prostor a že kratší strana tvaru „L“ musí být dostatečně dlouhá. Naopak vytvoření rohové linky pouze jednou skříňkou bývá často nepraktické. Získáme jen jednu skříňku navíc a vytvoříme rohovou sestavu, kterou ne vždy dostatečně využijeme. Takže efekt je malý, cena linky se zvětší a z estetického hlediska „žádná sláva“, hlavně co se týče řešení rohů v horní části linky.

 

V této sestavě na přání klientů nesměla chybět vinotéka, tu jsme umístili co nejblíže k jídelnímu stolu. Okolo varného centra je dostatek odkládací i pracovní plochy. Dřez je na druhé straně, odkapávač šikovně využívá rohovou plochu. Pečící i mikrovlnná trouba jsou ve výšce, vedle nechybí odkládací plocha na horké nádoby.

 

Dvě řady horních skříněk zabezpečují dostatek úložného prostoru. Na kratší straně linky v horní části je pouze police, abychom sestavu trochu odlehčili.

 

Barvy v celé místnosti vychází samozřejmě z požadavků klientů. Spodní skříňky jsou v dekoru běleného dubu, k dosažení kontrastu jsme zvolili tmavší pracovní desku (dekor valentino hlinité). Horní skříňky i horní části vysokých skříní jsou čistě bílé. Spodní řada horních skříněk je pro zjemnění sestavy v kombinaci kovový rámeček a matné sklo. Tyto skříňky mohou mít uvnitř osvětlení, tím bychom vytvořili příjemné tlumené světlo. Zadní deska – obklad je navržena v červené barvě, může to být jak červené sklo, tak i laminát. Tato barva se také objevuje na výmalbě protější zdi. Vše doplňuje samolepící dekorace – červené tulipány, která se nachází na stěně za jídelním stolem.

 

Jídelní stůl je navržen také v běleném dubu. Židličky jsme vybrali z ohýbané překližky, s pohodlnými područkami. Podlaha je vinylová, středně hnědá s výrazným vzorem dřeva.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.

Levné povlečení pro tebe!
V obchodě Tvoje povlečení najdete hladké bavlněné povlečení, oblíbené mikrokrepové a krepové povlečení, které nemusíte žehlit, flanelové povlečení i luxusní saténové povlečení.reklama