Úvod > bydlení > Džungle v ložnici

Džungle v ložnici

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, Idealinteriéry, Architrade, Rasch, Ikea
Džungle v ložnici

Název „džungle v ložnici“ není myšlen jako velký nepořádek, ale atmosféra, které jsme se snažili docílit. Měli jsme za úkol vytvořit místnost plnou pohody, kde si každý odpočine a načerpá síly. Tento interiér je místo, kde zapomenete na starosti, ale budete se cítit pohodově a svěže.

 

Místnost má sloužit nejen jako ložnice a místo pro relaxaci, ale také jako příležitostná pracovna. Proto jsme zvolili jemné uklidňující a lehce oživující barvy. Začali jsme od podlahy, na kterou jsme vybrali žlutooranžové Marmorette. Tento odstín plný energie celou místnost pěkně rozsvítil a prozářil. Žlutá bude jediná výrazná barva v celém interiéru.

 

Na stěny jsme zvolili tapetu v jemné zelené barvě s proužkovanou strukturou v kombinaci s tapetou se vzorem palem. Pruh tapety s palmami je navržen na stěně za postelí, pokračuje nečekaně i na stropě a končí na stěně proti lůžku. Bude tvořit jakýsi oblouk a bude z lůžka vždy vidět. Tímto netradičním pojetím jsme získali dominantní prvek celé místnosti a vytvořili tak „malou džungli“.

 

Protože klienti nechtěli příliš investovat do nábytku, vybírali jsme z nabídky firmy Ikea. Bílá zásuvková komoda, poličky i malý pracovní stolek na zeleném podkladu krásně vyniknou.  Abychom interiér trochu zpestřili, zvolili jsme postel i noční stolek z umělého ratanu ve hnědo-šedém odstínu. Tento materiál bude s „palmovou“ tapetou tvořit požadovaný efekt džungle. Němý sluha je ze světlého dřeva a ladí s interiérovými dveřmi.
 
Jediné, co je vyrobené na míru, je vestavěná skříň. Ta bude stát vpravo od dveří přes celou šířku stěny. Aby ladila s ostatním nábytkem, má dvoje posuvné dveře vyplněné matným sklem a dvoje z bílé desky.

 

Závěsy můžeme zvolit jak v barvě podlahy – žluté, tak i v bílé nebo jemně zelenkavé. Ve stejných odstínech - bílá, žlutá, zelená - lze vybírat i doplňky a další drobnosti. Vše můžeme doplnit také ratanem nebo jinými přírodními materiály, abychom efekt džungle ještě více umocnili.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama