Úvod > bydlení > Podkrovní dětský pokoj

Podkrovní dětský pokoj

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Vizualizace: Idealinteriéry.cz, Architrade, Egger
Podkrovní dětský pokoj

V této reportáži si půjdeme prohlédnout návrh dětského pokoje, který se nachází v podkroví novostavby rodinného domu. Místnost je v současné době jen provizorně zařízená a slouží jako herna pro čtyřletého syna mladého páru. Nové zařízení pokoje by mělo být účelné a hlavně univerzální, aby bylo vhodné i za pár let, až bude chlapec chodit do školy.

 

Výběr barev a materiálů jsme museli přizpůsobit koberci a vestavěné skříni, které měly v pokoji na přání klientů zůstat. Vestavěná skříň je vyrobena v dekoru buku, který jsme doplnili o smetanový odstín, aby se plochy opticky trochu rozbily. Výmalba je v tlumeném šedo-modrém, šmolkovém odstínu. Stěny jsou barevně rozděleny na dvě části. Spodní díl je tmavší a horní, který odděluje linie zkosení, je světlejší. Tuto barevnou škálu doplňuje červená, která se objevuje na pracovní židli, sedacím vaku a dalších drobnostech. V interiéru převažují studené, uklidňující barvy. Ty jsou vhodné na spaní i učení pro živější děti.

 

Při rozmísťování prvků v prostoru jsme neměli příliš na výběr. Zkosené stěny a vestavěná skříň ve výklenku omezily naše možnosti. Lůžko s malým nočním stolkem jsme umístili vlevo od dveří. Vedle lůžka bude stát komoda, která bude nyní sloužit na uložení hraček. Pracovní stůl s kontejnerem má místo v prostoru, aby bylo při práci vidět na dveře i z okna. Když se monitor na stole otočí, bude sloužit jako televize, na kterou se bude možné dívat z postele. Na stěně za pracovním stolem budou poličky. Až začne syn chodit do školy, může se pod poličky dodat komoda na kolečkách. Ta by měla být určena na učení.

 

Kolem dokola postele jsme navrhli čalounění, které místo zútulní a zvýší bezpečnost. Noční stolek by měl být také na kolečkách, aby byl drobný nábytek mobilní a mohla se dobře udržovat čistota na podlaze.

 

Komoda vedle postele může mít jak zásuvky, tak i otvíravá dvířka nebo kombinaci obojího. Výběr závisí na zadavatelích projektu. Pod postel jsme navrhli dvě zásuvky na kolečkách na uložení dalších věcí, které se v dětském pokoji nahromadí.

 

Před pracovní stůl jsme umístili sedací vak, ten je nyní u dětí v kurzu. Na trhu je mnoho druhů vaků, v různých materiálech, velikostech i cenových relacích.

 

Všechny úchytky na nábytku jsou zápustné, do dětského pokoje mnohem bezpečnější než ty klasické.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama