Úvod > bydlení > 6 snadných kroků k vytvoření krásné a funkční kuchyně

6 snadných kroků k vytvoření krásné a funkční kuchyně

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Fuse Interiors, The kitchendesigner.org, Apartmenttherapy.com
6 snadných kroků k vytvoření krásné a funkční kuchyně

Vytvořit ze stávající kuchyně krásný a hlavně funkční prostor vypadá občas dost složitě. To je dáno nesčetným množstvím důvodů, od nároků na místo až po finanční limity. A koneckonců, je třeba se držet i určitých základních pravidel, proč má být např. lednice tam a sporák tam, ať už se nám to líbí či nikoli. Jak tedy takovou situaci řešit?Nabízíme vám několik tipů, které, při nízkém rozpočtu, výrazně zlepší vzhled vaší kuchyně a přidají jí na funkčnosti. I vy sami během provozu určitě zjistíte, co vám vyhovuje a co nikoli… 
 
1. Vyměňte osvětlení.
V kuchyni nepotřebujete až tak moc jasné stropní světlo jako především dílčí světla nad pracovními plochami. Pořiďte si světlo nad sporák, dřez, bodové osvětlení, které můžete zaměřit jenom na pracovní desky a nezapomeňte na světla pod skříňky. Díky tomu pro vás bude příprava jídel i vlastní vaření podstatně jednodušší. Bodová světla navíc propůjčí kuchyni teplo a dramatičnost, což stropní osvětlení neumí.

 

2. Odstraňte nepořádek.
Jistě uznáte sami, že není právě jednoduché pracovat na desce, kde se povalují klíče, časopisy, dopisy atd. Totéž platí i pro zřídka používané kuchyňské přístroje (odšťavovače, mixéry…). Jestliže je nepoužíváte denně, nemusí stát právě na lince. Pokud vlastníte designové spotřebiče, které byste rádi vystavili, vyberte z nich pouze jeden.
 
3. Máte rozlehlou kuchyň? Pak se snažte rozdělit jednolitou plochu skříněk.
Kompaktní dojem ze souvislého celku je sice krásný, ale právě v tomto typu kuchyně může působit poněkud nudně. Nezbývá než si pohrát se skříňkami a obměnit je v různých variacích.  Přidejte otevřené police, prosklená dvířka. Zajímavým zpestřením mohou být i kovové regály.

 

4. Jestliže máte malou kuchyň, zvažte odstranění dvířek
 Malá kuchyň bude vypadat s otevřenými policemi podstatně větší. Ale pozor, jak dobře tento tip zafunguje, bude záležet na tom, zda dokážete udržet ve skříňkách úhlednost a organizaci. Snadněji se udržuje pořádek v otevřených skříňkách s hrnky a sklenicemi, zatímco věčné rovnání papírových pytlíků s potravinami by vás nejspíš brzy přestalo bavit.
 
5. Investujte do organizérů
Nejlepší začátek, jak si vylepšit kuchyň, představuje investice do jednoduchých organizérů. Sem patří poličky na kořenky, držáky na pokličky, igelitové tašky, posuvné karusely ve vnitřních částech skříněk pro hrnce a pánve atd. Organizéry jako takové slouží k tomu, aby uvolnily prostor v jednotlivých částech kuchyně.  Takže například v malé kuchyni můžete dát držák na koš do skříňky, čímž eliminujete potřebu prostoru pro odpadkový koš.

 

6. Dejte skříňkám novou vizáž
Nevyhýbejte se ani takovým maličkostem, jako je např. výměna úchytek u kuchyňských dvířek. Byli byste překvapeni, nakolik taková finančně zcela nenáročná minirekonstrukce dokáže změnit vzhled interiéru a dodat kuchyni opět novou ,,šťávu“.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama