Úvod > bydlení > Hit moderních interiérů - plastické nástěnné dekorace

Hit moderních interiérů - plastické nástěnné dekorace

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Koziol, Nalepsi, Řiha nábytek
Hit moderních interiérů - plastické nástěnné dekorace

Trendem dnešní doby jsou hravé interiéry. Jak toho bez větších finančních nákladů dosáhnout? Někdy stačí barevná výmalba, nebo si pohrát s barvou na stěně a vytvořit geometrické či organické tvary. Pomocí různých odstínů jedné barvy tak můžete docílit zajímavého efektu. Další finančně nenáročnou volbou jsou samolepky na zdi. Nikdy jich nebylo na výběr tolik jako právě teď…
 
Pro oživení místnosti lze použít samozřejmě i tapety a fototapety. O tomto tématu jsme již psali, a proto se tentokrát zaměříme na méně tradiční prvek, a to plastické dekorace stěn. Ty jsou nadcházejícím hitem do moderních interiérů.

 

Plastové dekorace
Jedná se o plastové výlisky různých barev, většinou organických tvarů – motivy rostlin, listů a květin.

 

Vyrábí se také plastové dekorace ve čtvercových tvarech, které můžeme zavěsit ze stropu před zeď, čímž získáme dokonalé netradiční pojetí. Tyto závěsné čtverce lze hlavně využít na optické rozdělení větších místností a vytvořit tak poloprůhledný „paraván“. Je to velmi jednoduché a efektní řešení.

 

Nebo můžeme tyto prvky zavěsit u okna místo záclon nebo závěsů. Velmi vhodné je umístění před větší prosklenou stěnou. Kam dekorace zavěsíte, závisí čistě na vaší fantazii. Můžete si s nimi pohrát a různě je kombinovat.

 

Dřevěné dekorace
Na trhu najdete také plastické dekorace ze dřeva. Je z čeho vybírat – motivů je opravdu mnoho. Standardně se prodávají bílé, ale natřít je můžete jakoukoli barvou. Jejich zadní strana je samolepicí, takže můžete zkoušet různé varianty umístění.

 

Keramické dekorace
Tomu, kdo by chtěl luxusnější model, doporučujeme keramické ozdoby. Motiv kapek, vytvářejících déšť, je opravdu zajímavý. Do luxusnějších interiérů se budou hodit tvary růží ve stříbrném či zlatém provedení.

 

Dekorace na míru
Příznivci všeho originálního si mohou nechat dekorace vyrobit na míru z MDF desky nebo překližky a následně nastříkat. V tomto případě bychom doporučovali konzultaci s designérem, aby prvek do prostoru dobře zapadl a byla zvolena vhodná velikost či počet ozdob.
 
Vlastnoručně vyrobené dekorace
Manuálně zruční jedinci si mohou vyrobit výzdobu stěn sami. Chce to jen zapojit fantazii a vybrat správný materiál. Sušené květiny a listy, některé typy umělých květů, korálky a kamínky, mušle dovezené z dovolené, nebo kousky vyrobené z fima a další. Prostě, co vás napadne a je vám blízké. Lze samozřejmě kombinovat i s malbou na stěnu a vytvořit unikátní styl. Nejlepší je si dekoraci předkreslit tužkou na zeď či si nakreslit stěnu v měřítku. Ozdoby pak lze snadno připevnit na stěnu pomocí tavné pistole či lepící hmoty, kterou koupíte v drogerii nebo papírnictví.
 
A jaké volit barevné kombinace?
Na tmavší stěně vyniknou ozdoby v bílé barvě, naopak na světlých plochách budou dobře vypadat barevné – červené, zelené apod., dle ostatních barev v místnosti. Do extravagantnějších interiérů můžeme použít i dekorace v černé barvě. Snažte se barevnost vybrat tak, aby nenuceně zapadla do zvoleného prostoru a nepůsobila rušivě.

 

Velkou výhodou těchto ozdob je jednoduchá instalace a variabilita použití. Dobře se udržují a dají se opakovaně využít.
 
Nezapomínejte také na obrázky, správně zvolená sestava a výběr rámečku udělá zázraky, ale o tom zas někdy příště.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama