Úvod > bydlení > Ve stylu anglického venkova

Ve stylu anglického venkova

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto: silverander, momoy, countrystyl, artsparx,howtokeephouse,home-design
Ve stylu anglického venkova

Prostředí anglického venkova vás okouzlí svou uvolněnou a neformální atmosférou, která se vyznačuje pohodlným rustikálním stylem zařízení, tradičními anglickými a florálními motivy…
 
Country styl je trendy
K základním rysům moderní architektury patří návrat k přírodě. Tento trend vznikl jako přirozená reakce na životní styl lidí ve městech a chladný minimalismus, sloužící spíše jako „designová dekorace“.

 

Každý typ venkovské architektury vychází z autentického prostředí. Využívá materiály, motivy a barevnosti, které jsou typické pro danou lokaci, z níž pochází.

 

Kámen, vyřezávané dřevo a kované železo jsou charakteristické pro prostředí anglického venkova, jaké známe především z filmové produkce. Tak, jako provensálský styl i tento designový koncept získal spoustu přívrženců a uplatnění také v městských domech či bytech.

 

Barevné schéma
Anglický styl se vyznačuje ležérní elegancí a vysokou funkčností, která je odkazem na tradiční obydlí vesničanů a zemědělců.

 

Barevná paleta připomíná podzimní krajinu. Je založena na instinktivním propojení decentních zemitých tónů a jasných rustikálních a zahradních motivů.
Tmavší odstíny jsou typické pro dřevěné podlahy a nábytek. Světlejší teplé tóny dotvářejí celkovou atmosféru v místnosti. Používají se k výzdobě stěn, oken, jednotlivých kusů nábytku, podlah a k výrobě dekorací.

 

Stěny
Orientujte se na měkké pastelové barvy, jako jsou světle růžová, luční modrá, fialová, meruňková nebo smetanová.

Stěny můžete vyzdobit také tapetami. Mezi tradiční anglické vzory patří krajinomalby, květiny a historické ornamenty, které se objevují také na dekoracích a textiliích. Řešení stěn ozvláštníte dřevěnými trámy.

 

Nábytek
Angličané nábytkem rozhodně nešetří. Každá místnost je plná solitérů, které svým majitelům i hostům poskytují dostatek pohodlí. Centrálním prvkem zařízení jsou pohodlná křesla, židle a pohovky, sloužící pro společenskou konverzaci a odpočinek.
Nejčastěji jsou vyrobeny z dubového, borovicového a ořechového dřeva, které je potaženo kůži, textilií nebo sametem.

 

K dalším typickým prvkům patří knihovna plná knih a krb s praskajícím ohněm, asociující interiéry anglického hrabství. Starožitný styl nábytku bývá doplněn akcenty z mosazi, niklu či chrómu. Součástí vybavení je dřevěná truhlice, sloužící jako působivá dekorace a odkládací prostor zároveň.  

 

Textilie
Celkový vzhled interiéru je uvolněný a trochu výstřední. Extrovertní aura místností je zvýrazněna velkým množstvím textilií a dekorací.

 

Různé směsi látek (jasným favoritem je bavlnářská řídká hladká tkanina kartoun), které jsou použity v celém prostoru, působí teple a přívětivě. Mix jemných květinových vzorů, které se dají vhodně zkombinovat s pruhy, krajinomalbou, historickými ornamenty nebo tečkami, slouží také jako spojující prvek. Při výběru konkrétních vzorů však postupujte opatrně, aby výsledný efekt nepůsobil chaoticky. Nejvhodnější je pracovat se vzorníky, které vám pomohou i při výběru barevného spektra.    

 

Anglický venkovský styl si potrpí na polštáře, krajkové záclony, závěsy, dlouhé stolní ubrusy, přehozy, čalounění, ložní prádlo, ručníky, deky a koberečky. Mnohé z textilních doplňků bývají dozdobeny střapci, různými akcenty a třásněmi.

 

Dekorace
K textilním doplňkům se hodí porcelán s jemnými texturami, fotografie a obrazy ve stříbrných rámech, které můžete rozmístnit na stěny, a také solitéry, železné a křišťálové svícny, vázy plné květů a oválné kulaté zrcadlo, dodávající místnosti iluzi hloubky.

 

Zvláštní důraz se klade na čerstvé květiny, svíčky a krby, které harmonizují celý interiér.   

 

Pokud nejste zastáncem tradicionální architektury, zkombinujte ji s moderními prvky. Takto vytvořený eklektický styl zachovává atmosféru anglického venkova a je přizpůsoben vašemu osobnímu vkusu a potřebám.

 

Anglický styl zvlášť vynikne v historických rodinných domech s klasickou a zimní zahradou, ve které si můžete vychutnat šálek dobrého čaje. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama