Úvod > bydlení > Koupelny pro ženy

Koupelny pro ženy

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Arttec,© Andrejs Pidjass, © BVDC, © Sandra Cunningham
Koupelny pro ženy

Tropický déšť vám jemně masíruje unavené tělo, smysly probouzí lehce opojná vůně exotických květin, a to vše za podmanivých tónů hudby připomínajících zurčení vodopádu. Takto báječné chvilky si teď může užít každá žena přímo v pohodlí vlastního bytu či domu. Stačí k tomu jediné – pořídit si hydromasážní box…
 
Abychom zvládli dnešní uspěchanou dobu, musíme se naučit správně relaxovat, strávit alespoň malou část dne v prostředí, které nám nabídne stimulující odpočinek. Takovou pohodu dokáže poskytnout vhodně zvolená vodní relaxace.  Obzvlášť zaměstnané ženy ale málokdy najdou čas na pravidelnou návštěvu wellness studia, a tak na řadu přichází domácí spa, neboli hydromasážní box, který se vejde i do malé koupelny…

 

Bude vám jako na Floridě
Výhodu domácí, přesto technicky profesionální relaxační zóny představuje masážní box Florida od firmy ARTTEC. Ve špičkové výbavě se skrývá řada šikovných vychytávek. Místo klasické horní sprchy je zde zabudovaná technologie MAXI s průměrem až 30 cm. Ta dokáže vytvořit iluzi dokonalého tropického deště, který z vás smyje všechen stres. Šest zádových masážních trysek vám dokonale uvolní svalstvo a k tomu všemu hraje relaxační hudba.
 
Nechybí ani ruční sprcha s posuvnou tyčí, hluboká vanička, zádové opěrky a samozřejmostí je i sedátko, které ocení nejenom lidé s pohybovými obtížemi, ale také všichni ti, kteří si chtějí vodní masáž užít v naprostém pohodlí. Obzvlášť v zimním období oceníte i možnost páry a vzhledem k zabudovanému osvětlení také chromoterapii.  Součástí boxu je dotykový displej, kdy se pouhým dotykem prstů ovládá osvětlení, rádio (frekvence a hlasitost), sauna (pokud je ve výbavě), ventilátor na odtah páry, atd., a také praktický držák na ručník či skleněná polička na hygienické potřeby.

 

Hydromasáž
Věděli jste, že se jedná o nejstarší formu vodních masáží, která slouží k regenerací svalů a tkání? Celý systém v boxu funguje tak, že si můžete jednotlivé trysky naklápět do různých směrů, podle zvolených partií těla, a volit tlak vody a teplotu. Masírovat lze i plosky nohou, což je velmi účinná terapie stimulující tlakové body, které ovlivňují řadu orgánů po celém těle. Vlastní efekt znásobí i vonné esence, jež lze vložit do parogenerátoru a ovonět tak celý interiér.

 

Co byste měli vědět, než si pořídíte hydromasážní box
 
Panu Jiřímu Šejnohovi, řediteli společnosti Arttec, která uvádí na trh již zmíněné hydromasážní boxy Florida, jsme položili několik základních otázek týkajících se technické stránky věci:
 
1. Jaké technické parametry musí splňovat koupelna, do které si chci pořídit masážní box?
Je nutný přívod el. energie 230V - samostatně jištěný, přívod teplé a studené vody a odpad. Box samozřejmě vyžaduje i dostatečný prostor.
 
2. Jaké nároky vyžaduje tento systém na vodu? Lze ho např. použít i v případě, že vlastním bojler či karmu?
V případě, že box nemá termostatickou baterii (viz systém Florida) je pouze nutný tlak 2,5 bar, aby byl zaručený efekt trysek.Pokud bude nižší bude nižší i tlak trysek ale funkce parogenerátoru, horní a ruční sprchy bude zachovaná.
 
3. Na kolik je celý hydromasážní proces energeticky náročný?
Spotřebu vody udává výrobce v průměru 3 litry / 1trysku za min. Spotřeba energie není při hydromasáži žádná. Příkon parogenerátoru činí 3 kw.
 
4. Box si mohu koupit výhradně jako celek nebo ho lze upravit dle potřeb, např. hloubku vaničky, otevírání dveří apod.?
Bohužel úpravy možné nejsou, ale snažíme se nabídnout široký sortiment, kde si vybere každý dle požadavků.
 
5. Nakolik je náročná vlastní instalace boxu, nabízíte k němu případně i tyto služby?
Montáž je poměrně náročná a trvá několik hodin. Doporučujeme svěřit montáž autorizovaným střediskům, která mají bohatou zkušenost, a výrobek lze dodat včetně zvýhodněné 10% DPH. Samozřejmě ale není nemožná vlastní montáž, a v tomto případě doporučujeme použití speciálních tmelů z našeho sortimentu, které mají garantované vlastnosti.

 

Víte, co je chromoterapie
Mezi osvěženími, která vás čekají v hydromasážním boxu Florida byla řeč také o chromoterapii. Pod tímto názvem se skrývá relaxační terapie, která prostřednictvím barevného spektra vycházejícího z LED osvětlení, zabudovaného v horní části boxu, pozitivně působí na lidské smysly a navozuje v těle příjemné pocity.
Padající déšť plný barev, stáčejících se do všeobjímající duhy, vás zklidní a nabídne dokonale uvolňující atmosféru, v níž budete vnímat pouze šumění vody, hudbu a vlastní tělo…
 
Na začátku jsme zmínili zaměstnané ženy, pro které se takový hydromasážní box může stát vítanou oázou úlevy a odpočinku a rovněž i pomocníkem k tomu, jak zvládnout každodenní spěch a shon. Box Florida navíc představuje technicky dokonalý systém srovnatelný s profesionální péčí, jaké se vám dostane v klasickém wellness studiu. Při dnešním nedostatku času je výhoda toho mít takového pomocníka doma v koupelně víc než zřejmá.

 

Ptáte se kam pro něj? Stačí tedy kliknout na www.arttec.cz.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama