Úvod > bydlení > 5 tipů do dětského pokoje

5 tipů do dětského pokoje

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Foto: Lavinia, Kidsdecor, HGTV
5 tipů do dětského pokoje

Stejně jako tvoříme při zařizování bytu či domu atmosféru kuchyně, obývacího pokoje, ložnice…, měli bychom věnovat odpovídající pozornost i dětskému pokoji. Ten by měl vašim ratolestem nejenom pasovat na míru, ale v základním vybavení by měl být variabilní tak, aby se dal přizpůsobit rychle se měnícím dětským potřebám. A jak na to?
 
1. Téma pokoje
Nejprve si zvolte téma pokoje, samozřejmě ve ,,spolupráci“ s potomky. Klukům – školákům se bude jistě zamlouvat sportovně laděná místnost, holčičky se nepochybně zhlédnou v romanticky vyzdobeném pokoji a malým capartům se bude dobře usínat ve společnosti kreslených postaviček. Zkrátka by to mělo být cokoli, co mají děti rády.
 
Je velký rozdíl zařizovat pokoj pro osmi či dvanáctileté dítě a pokoj pro dospívajícího mladého člověka. Obzvlášť ve druhém případě je třeba přistupovat k této činnosti velmi opatrně a vše s budoucím ,,obyvatelem“ konzultovat. Nezapomeňte, že v dané místnosti nebudete bydlet vy, ale váš potomek, který by se v ní měl cítit dobře. Toho docílíte jedině v tom případě, že ho necháte projevit vlastní kreativitu, byť byste se s ní nemuseli tak úplně ztotožnit…

 

2. Jasné, barevné, temperamentní
Malé děti mají rády vše veselé, barevné, pocitové. Přesto byste měli barvy sladit s určeným tématem pokoje. Nebojte se světlých odstínů jako je oranžová, červená, žlutá nebo fialová, které příjemně oživí a odlehčí atmosféru. Obyčejné jednobarevné textilie vyměňte za barevné a vzorované. Pokoj by neměl dítě ubíjet unylým výrazem, ale naopak v něm vzbuzovat kreativitu. 
 
Přečtěte si více o barvách v dětském pokoji

 

3. Pohodlná ,,cool“ postel
Mnozí rodiče nám nepochybně dají za pravdu, že postel bývá středobodem pokoje. Nejenom že na ní ratolesti spí, ale také si zde hrají, učí se a odpočívají. Měla by být tedy nejenom pohodlná, s kvalitním roštem i matrací, ale také odolná různým špinícím nástrahám. Rovněž nezapomínejte na design, který by měl korespondovat s tematickým zaměřením celého pokoje. 
 
Hledáte zdravou matraci pro vaše dítě?

 

 

4. Doplňky a osvětlení
Vedle základního nábytku, jako je zmíněná postel, stůl, skříň a židle, jsou vhodné další úložné prostory, ať již pro hračky, učení nebo knihy. I když by měl pokoj vypadat vesele a pestře, snažte se, aby doplňky ladily alespoň v základním desénu. Stejně jako v ostatních místnostech, i zde tvoří osvětlení důležitý aspekt, jak z hlediska praktického, tak i designového. Myslete na lampičku u postele s vhodným stínítkem odpovídajícím věku dítěte, důležité je i centrální světlo a samozřejmě nesmí chybět lampa u stolu.  
 
Více o proměnách dětského pokoje najdete zde
 
5. Obrazy a fotografie
Stejně jako do jakéhokoli jiného pokoje, i sem patří dekorace na zeď. Výhodou ovšem je, že nemusíte pořizovat drahé originály či slavné reprodukce. Naopak, vaše děti budou nadšené, pokud jim necháte zarámovat vlastnoručně namalovaný oblíbený obrázek, zajímavou fotografii či pověsíte na zeď jiný rukodělný výrobek, nemluvě o plakátech, sbírkách vlajek apod…
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama