Úvod > bydlení > Audio a video v koupelně – příjemný nástroj relaxace

Audio a video v koupelně – příjemný nástroj relaxace

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: trendir.com, g-ec2.images-amazon.com, ecx.images-amazon.com
Audio a video v koupelně – příjemný nástroj relaxace

Mnozí z nás pomalu začínají vnímat koupelnu nejen jako strohou místnost určenou k čištění zubů a nejnutnějšímu osprchování, ale i jako prostor pro relaxaci a odpočinek. A ke každé relaxaci se samozřejmě hodí příjemná hudba nebo pěkný film. Obyčejné rádio nebo televizi s přehrávačem však do vlhkého prostředí plného páry nejspíše dávat nebudete. Jak to tedy udělat?
 
Možnosti samozřejmě existují, ovšem ve většině případů budete muset výrazněji odlehčit své peněžence. Zde doslova platí, že dostanete za hodně peněz hodně muziky. Například taková televize v zrcadle. Pokud je vypnutá, funguje jako zrcadlo, v zapnutém stavu přebírá funkci televize. Pamětníkům možná lehce připomene scifi ze 70. let. A cena? V internetových obchodech jsme našli nejlevnější a nejmenší alternativu za cenu kolem 50 tisíc.

 

O něco levnější variantu představuje klasická nástěnná LCD televize opatřená speciální vodotěsnou úpravou. Příliš možností nám však v tomto ohledu český trh nenabízí. Například 17palcovou obrazovku koupíte už kolem 20 tisíc korun; pokud se ale chcete poohlédnout po něčem originálnějším, čím byste ohromili návštěvy, doporučujeme sledovat spíše zahraniční aukční systémy, jako je třeba eBay. K dispozici jsou zde i zařízení se zabudovanými ovládacími systémy pro celou domácnost, jako je aktivace či deaktivace bezpečnostního systému a ovládání světel či topení v domě. Nebo rovnou s připojením na internet.

 

Nyní se zběžně podíváme na zdroje hudby. Ty mohou být různé - od dětských rádií ve tvaru delfína či mořského koníka, přes speciální značková rádia klasických tvarů, přijímač zabudovaný do sprchového koutu, mp3 přehrávač či iPod připojený skrze zesilovač (viz níže) až po sofistikované audiosystémy vyrobené na zakázku pro použití ve vlhku. Záleží jen na vašem vkusu a finanční situaci.

 

Jak pro koupelnovou televizi, tak pro i zdroje hudby potřebujete hlavně kvalitní voděodolnou reprosoustavu. Klasické bedničky by se totiž vlivem páry brzy rozklížily a ztratily by svůj původní zvuk, ani nemluvě o oxidaci a dalších formách újmy, které byste jim používáním ve vlhkém prostředí způsobili. Nejběžnější pro tyto účely jsou kulaté stropní nebo vestavné nástěnné reproduktory, vzhledem připomínající většinou audiosoustavu do auta, cenou často hi-tech domácí aparaturu. Výhodou stropních reproduktorů je, že mohou být prakticky neviditelné.
 
Další možnosti nabízejí reproduktory venkovní. Většinou mají podobu bedniček, jež se zavěsí pod strop. Někdy mají tvar kamenů, vypadají však poněkud kýčovitě. Ty zvládají vlhkost stejně dobře jako vestavné typy. Ve své nabídce je má většina renomovaných značek specializovaných v oblasti audiosystémů.

 

Mezi reproduktory a zdroj napojte zesilovač. Ten můžete ovládat i vodotěsným dálkovým ovládáním, a tak kvůli změně intenzity zvuku nemusíte ani vstávat z vany. Problémem je, že samotný zesilovač nejspíše ve vodotěsné formě neseženete. Alternativním řešením může být umístění zesilovače do některé z koupelnových skříněk či úplně mimo koupelnu a následné propojení dráty s reprosoustavou.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama