Úvod > bydlení > Dřevo v koupelně – umyvadla, vany, podlahy, obklady

Dřevo v koupelně – umyvadla, vany, podlahy, obklady

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Sapeka, Oberflex, Hinoki, E-legno, Cementara
Dřevo v koupelně – umyvadla, vany, podlahy, obklady

Milovníci přírodních materiálů jistě zajásají nad výčtem dřevěných prvků, které se uplatní v koupelně. Nabídka je v současné době opravdu široká a vybírat lze z mnoha dřevin, stylů i povrchů. Jediné, co může leckoho odradit, je vyšší pořizovací cena. Ta je ovšem vyvážená kvalitou, odolností a v neposlední řadě i designem...
 
Nebudeme ovšem hned počítat, ale půjdeme se podívat na všechny možné prvky ze dřeva vhodné do koupelny:
 
Dřevěná umyvadla
Kdo má rád něco originálního s nádechem přírodních materiálů, bude to pro něj ta pravá volba. Je třeba brát v úvahu, že tento krásný kousek si zaslouží vyniknout a proto by mu měl být přizpůsoben styl koupelny.
Dřevěná umyvadla se vyrábí několika systémy: lepením a broušením, z jednoho kusu dřeva nebo stejným systémem jako kádě. Nejpoužívanější dřeviny jsou modřín, cedr, mahagon, ořech, třešeň či kvalitnější teak.

 

Dřevěné vany
Ti, co uvažují nad tímto solitérem, jistě budou měnit i celou koupelnu, která bude s dřevěnou vanou ladit a nechá ji v prostoru maximálně vyniknout. Dřevěné vany se vyrábí ze stejných dřevin jako již zmiňovaná umyvadla. Při jejich zakomponování do interiéru je třeba počítat s váhou, protože napuštěná vana váží až 260 kg.

 

Dřevěné sprchové kouty
Na výběr máme několik možností – dřevěnou sprchovou vaničku, kompaktní sprchový kout ze dřeva či obložení sprchového koutu dřevem. Do tohoto exponovaného místa je nejvhodnější teak. Teakové dřevo obsahuje éterický olej, díky kterému má velkou odolnost proti hnilobě a dobrou chemickou stálost.

 

Dřevěné obklady
Také stěny koupelny můžeme obložit dřevem - lze použít bubingu, doussie či wenge. Ideální pro tuto místnost s kolísavou vlhkostí je samozřejmě již zmiňovaný  teak. Dřevěné skládané obklady Deck d'Ober dokonce umožňují lehké ohýbání, takže můžeme obložit i zaoblenou vanu či sprchový kout. Odolnost teaku je po desetiletí vyzkoušená, musel odolávat na lodních palubách vysoké vzdušné vlhkosti, dešti a samozřejmě mořské vodě.

 

Dřevěné mozaiky
Novinkou na trhu jsou dřevěné mozaiky, které se dodávají ve třech povrchových úpravách – kartáčováno a lakováno, pouze olejováno, kartáčováno a olejováno. Olejové úpravy jsou právě vhodné pro použití v koupelnách, a to i do sprchových koutů. Volit lze z mnoha barev a struktur, výběr je obohacen ještě o různé velikosti kostek, které tvoří pestré vzory mozaik. V malém prostoru koupelny pak stačí tento materiál použít na malé ploše, aby ukázal své kouzlo.

 

Dřevěné podlahy
Pro ty, kdo nechtějí tolik experimentovat, můžeme doporučit dřevo na podlahu koupelny. Dodávají se různé typy – od masivních až po laminátové určené přímo do koupelny. Stačí vybrat jen příslušnou cenovou kategorii a dekor.

 

Pokud jste se pro dřevo v koupelně nadchli, je třeba pečlivě uvážit zkombinování s ostatními materiály a nepřehnat množství dřevěných prvků. Ideální je zvolit dva dřevěné prvky a nechat je vyniknout.
 
Jednoduché kombinace:
 
• dřevěná vana a umyvadlo – ostatní části kámen či keramika v jemných utlumených odstínech
• dřevěná podlaha a mozaika za keramickým umyvadlem – barva sanity bílá či krémová, obklad v přírodních odstínech
• dřevěný obklad ve sprchovém koutě a v části koupelny – sanita bílá či černá, světlá omyvatelná výmalba
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama