Úvod > bydlení > Fenomén českého bydlení –polský nábytek

Fenomén českého bydlení –polský nábytek

Rubrika: Souvislosti    Vyšlo:
Autor:    Foto BRW
Fenomén českého bydlení –polský nábytek

Fundamentální podstatou marketingově orientované nabídky je prodej žádaného a očekávaného druhu nábytku, nejlépe pod uznávanou značkou. Přeloženo – zejména v řetězcích nemůžeme očekávat nabídku něčeho revolučně odlišného od našich stereotypních představ. Povaha velkoprodeje neumožňuje osnovat spotřebitelské revoluce. Samozřejmě je frustrující když zákaznice místo očekávané inspirace nalézá v obchodech jen zrcadlový odraz svých vlastních, často omezených ale zákaznickým průzkumem pečlivě zachycených, fantazií. Možná je docela namístě si říkat „máme jen takové politiky jaké si zasloužíme“ (jaké jsme si volili). Platí to i nábytku? V době dokonalých technologií schopných napodobit cokoliv máme právo očekávat, že za svoje peníze dostaneme to, co jsme si zaplatili. A v tom tkví problém nábytku Made in Poland (pokud je tak vůbec označen).

Snad každý z nás se již setkal s černo-červeno-bílou značkou (BRW), produkující něco jako moderní sektor. V tomto ohledu je Polsko bez nadsázky nábytkářskou velmocí. Téměř veškerou produkci (93%) Poláci s úspěchem exportují a dosahují v této oblasti jen v EU značný obchodní přebytek (3,1mld. EURO). Samotné Německo odebere 51% polské produkce. Sama o sobě by tato skutečnost nemusela být předmětem znepokojení, nebýt skutečnosti, že vedle  „přiznaného“ importu polský nábytek také dominuje v nabídce obchodních řetězců. Je třeba dodat, že v samotném Polsku je prodáván často za polovinu ceny v porovnání s českou nabídkou. O tom Vám mohou říci své individuální dovozci (rozuměj - pendlující spotřebitelé). Odsud potom časté diskuse o kvalitě (nebo spíše nekvalitě) polského nábytku na Internetu. Masivní dovozy polského nábytku iritují české nábytkáře. Ti jsou toho názoru, že v případě těchto dovozů nedostává český zákazník tu kvalitu, kterou si zaslouží a kterou zaplatil. Hlavně ne tu, kterou mu co do použitého materiálu a kostry garantuje příslušná česká norma. 

Příště - levný nábytek není jen polský
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama