Úvod > bydlení > Globální vesnice a její nábytkáři

Globální vesnice a její nábytkáři

Rubrika: Souvislosti    Vyšlo:
Autor:    Foto BRW a IKEA
Globální vesnice a její nábytkáři

Objektivně vzato polský nábytek není žádnou raritou. Je jenom nejblíž. Výrobou levného nábytku se nezabývají jen Poláci, ale celý svět. Jeho kvalitu určují nákupčí obchodních řetězců a ti prostě mají jediný požadavek - aby ty dřevotřískové krabice byly vyrobeny opravdu levně. A některé kousky superlevně – ty se budou dobře vyjímat na prodejním letáku. Diskuse o kvalitě jsou potom tak trochu mimo mísu. I  Pablo Picasso se nenechal vyvést z míry a na otázku, co jeho na zakázku vyrobený obraz představuje, bohaté americké zákaznici upřímně odpověděl: „No pro Vás to je Picasso a pro mě 10 tisíc dolarů.“  Zákazníci přece nekupují „polský nábytek“ ale skandinávský nábytek, ASKO nábytek, SCONTO nábytek, eventuálně EUROPA nábytek vyrobený kdekoli na světě, pokud byl vyroben co nejlevněji. Samozřejmě v kvalitě požadované okruhem zákazníků nakupujících danou značku.

Jenže co je dovoleno pánovi, nebývá odpuštěno kmánovi. Levný polský nábytek, díky samostatné iniciativě dalších desítek prodejců, na českém trhu v hojné míře existuje. Otázkou je, zda potom ještě může být levný. Český zákazník se s ním setkává ve „speciálkách,“ kde očekává vyšší kvalitu a neuniformní design. Ve stylové vinárně by Vás asi udivil sklepmistr přinášející s úsměvem papírovou krabici a  ještě by místo vývrtky nesl nůžky na odstřihnutí rožku. Není divu, že tyto speciální obchody v poslední době zaznamenávají propad svých prodejů. Mnohé z nich už zavčas přešly tam, kde je jejich místo - do oblasti individuální nabídky a zajímavých služeb.

Příště se podíváme jak je na tom český nábytek...
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama