Úvod > bydlení > Jak se žije v pronajatém bytě

Jak se žije v pronajatém bytě

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto: aparthmenttherapy.com, Homes and Gardnes
Jak se žije v pronajatém bytě

Žádné díry do zdi, žádné malování… A vůbec, žádné změny! Těmito větami často vítají pronajímatelé nájemníky v jejich novém domově. I když - domově, s tolika ,,ne“ se tam budeme víc cítit jako ve vězení, než v novém bytě, a v danou chvíli nás nejspíš napadne, jak tedy zútulnit nové bydlo i navzdory všem pravidlům a zákazům?
 
1. Pohrajte si s osvětlením.

Výměna světel i jejich dispozičního uspořádání bývá častou změnou, která dokáže provést s interiérem doslova divy. Při správném výběru osvětlení váš pokoj či byt tak získá požadovanou atmosféru, aniž byste museli překračovat zákazy pana domácího. Volte jednodušší, snadno kombinovatelné kousky, se kterými se dá dobře manipulovat.

 

2. Proměňte zdi bez malování.

Výmalbu nám tedy majitel bytu zakázal, ale to naštěstí není jediný způsob, jak můžeme provést výraznou změnu interiéru, kterou je bezesporu právě barevná proměna zdí. Moderní řešení představují obtisky na zdi, jež jsou k dostání v bezpočtu různých dezénů a barevných provedení. Jejich nespornou výhodou je, že po sobě ,,nezanechávají stopy“. Pokud se vám po nalepení za nějaký čas znelíbí, případně se rozhodnete odstěhovat a budete muset uvést byt do původního stavu, stačí je pouze opatrně strhnout a na zdi po nich nezbude ani památka. Další z možností jsou zástěny v oblíbených barvách, které postavíte proti zdi, čímž ,,rozbijete“ její barevně jednotvárný výraz a dodáte interiéru atmosféru.
 
3. Vyzrajte na zavěšené předměty.

Žádné díry ve zdi? Pak si pořiďte velké zrcadlo, reprodukce a zkrátka je jednoduše opřete o zeď, místnost tak získá originální vzhled. Použít můžete také malířský stojan. Ten je k dostání v různých velikostech, takže se na něj vejde i několik menších dekorací. Jestliže přesto trváte na zavěšených obrazech, poohlédněte se v obchodech po speciálních háčcích, které se nalepí na zeď a udrží i několikakilogramovou zátěž.

 

4. Dodejte pronajatému prostoru kus své osobnosti.

To, že jste limitováni zákazy ještě neznamená, že nemůžete vnést do pronajatého prostoru kus svého ,,já“. Pokud máte rádi barvy, pořiďte si veselé doplňky, pocit útulnosti vnese do takového prostoru zajímavý kus nábytku či exotická dekorace a rozhodně by neměly chybět květiny. 
 
Pronajatý byt bychom měli zařizovat bez větších investic. A pokud přece jenom hodláte za nějaký zajímavý kousek nábytku či doplněk utratit pár tisíc i více korun, nezapomeňte na to, že by to měla vždy být taková věc, která se dá snadno přestěhovat do nějakého dalšího pronájmu, anebo vlastního bytu a rozhodně by měla být také dobře kombinovatelná s jakýmkoli dalším vybavením.  
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama