Úvod > bydlení > Navrhujeme „Prima restauraci“

Navrhujeme „Prima restauraci“

Rubrika: Na návštěvě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriéry, Prima restaurace
Navrhujeme „Prima restauraci“

V dnešním díle se půjdeme podívat na návrh interiéru, ale nikoli privátního, jak je naším zvykem, tentokrát si prohlédneme projekt Prima restaurace.

 

Základem byl výběr barev a materiálů. Protože požadavek od zadavatelů zněl: „svěží a moderní restaurace“, vybrali jsme sytější barvy v kontrastu s bílou a méně tradiční vzory. Na podlaze je navržena vinylová krytina s fotomotivem oblázků. Stoly a barová deska jsou z odolného laminátu v dekoru tmavé olivy.
 
V celém prostoru září sytější oranžová výmalba, na které se vyjímají bílé dekorace. Židle by měly být také bílé, aby korespondovaly s dekoracemi a byly v kontrastu s výmalbou.

 

Důležité bylo samozřejmě půdorysné řešení. Základem jsou stoly na jedné kovové noze, které se dají jednoduše sestavovat k sobě. Výhodou je, že nikomu noha stolu nepřekáží a každý může pohodlně stolovat. V salónku, který je oddělen od hlavní části posuvnými dveřmi, je pět stolů, které se dají sestavit do jedné dlouhé řady, což lze využít při rodinných oslavách a jiných akcích.
 
Jednotlivé stoly v hlavní části jsou od sebe odděleny květináči, ve kterých by měla být dekorace v zelené barvě. Zelená by se měla objevit i na dalších drobnostech, jako jsou vázičky či ubrousky. Osvětlení nad stoly je vybráno tak, aby napodobovalo tvar „smajlíků“.

 

I bar musí vypadat dobře! Zde je opět použita bílá, oranžová a dekor olivy. Zadní i přední část baru je osvícena. Ani zde nechybí „smajlíci“, kteří se objevují v celém interiéru. Tento motiv patří k logu restaurace a byl součástí celého návrhu, aby byl koncept kompletní a ucelený.

 

Použité barvy i materiály by se měly prolnout i na toalety. Ideální jsou umyvadla na desce, která je samozřejmě také v dekoru olivy. Vtipná budou zrcadla ve tvaru smajlíků. Zákazníci restaurace si tak logo dobře zapamatují a budou i při návštěvě toalety mile překvapeni. 

 

Abychom vše dovedli k dokonalosti, navrhli jsme majitelům také potisk na talíře. To by měla být pomyslná třešnička na dortu. Jistě bude pro strávníky - hosty restaurace příjemné, když najdou motiv úsměvu i po snědení chutného pokrmu.

 

A jak to vše dopadlo při realizaci pod dozorem designéra? Podívejte se s námi na několik fotografií interiéru, případně můžete restauraci vyzkoušet při návštěvě zámku Český Krumlov.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama