Úvod > bydlení > Koupelna v ložnici

Koupelna v ložnici

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Hansgrohe, Kaldewei, Stemik living
Koupelna v ložnici

Spojení koupelny a ložnice se stává trendem dnešních interiérů. Klasická dispozice nadstandardních bytů již běžně počítá se dvěma koupelnami, přičemž druhá koupelna většinou přímo s ložnicí sousedí. Pokud toto řešení prostor nedovoluje, lze koupelnový kout umístit přímo do ložnice. Ten, kdo řeší rekonstrukci či plánuje novostavbu, by měl nad druhou koupelnou či koupelnovým koutem zapřemýšlet. A ptáte se proč?

 

Tato dispozice má několik výhod. V první řadě je to intimita a soukromí. V partnerském vztahu, když jsou již děti nebo máte časté návštěvy, je to příjemné řešení. Takže se vše odehrává za zavřenými dveřmi včetně hygieny. Z určitého úhlu pohledu jde i o ergonomii, protože se nám zkrátí vzdálenost mezi lůžkem a místem hygieny a nemusíte chodit po bytě. Pokud máte koupelnu přímo v ložnici, opticky se prostor zvětší. Jde o stejné propojení jako kuchyně s obývacím pokojem a ušetříme za příčku. Pokud koupelnu pojmete jako relaxační, bude celek působit velmi pohodově a harmonicky a co jiného si od vlastního bydlení přát.

 

Několik variant propojení koupelny a ložnice:
 koupelna se nachází přímo v ložnici a nic tyto části neodděluje
 koupelna je částečně oddělená příčkou či polopříčkou nebo skleněnou stěnou
 koupelna pouze navazuje na ložnici, a vstup do ní je možný pouze z ložnice, tzn. soukromá koupelna
 
Jakou variantu zvolíte, závisí na vás i na možnostech daného prostoru.
 
Koupelna propojená s ložnicí nemusí být nikterak velká. Stačí sprcha a menší umyvadlo. Kdo má rád vanu, je i toto řešení vhodné. Pak stojí za úvahu vířivka s coloroterapií, která vše dovede k dokonalosti. Kdo žádá větší intimitu, může koupelnový kout oddělit efektním paravánem.

 

Při projektování a navrhování takového interiéru nesmíme zapomenout na nezbytné odvětrání, vhodně zvolené materiály, které jsou odolné vůči vlhkosti, a to v celém otevřeném prostoru. Výmalba by měla být omyvatelná, nejlépe speciální latexová. Také design si zaslouží pozornost. Koupelnu bychom neměli koncipovat jako klasickou, ale měli bychom si pohrát s materiály a vzory a spíše ji připodobnit ložnici a relaxační místnosti.
 
Vhodné bude teakové dřevo, sklo, obklady imitující dřevo, kůži či tapetu. Sanitární keramika nemusí být bílá, což navozuje pocit klasické koupelny, ale dobře bude vypadat barevná – například černé, hnědé či krémové odstíny, pro odvážné i výraznější barvy.  
Pak již nezbývá vše dotvořit doplňky, jako jsou vonné oleje, svíčky apod.

 

Komu se toto řešení zalíbilo, odpovídá to jeho životnímu stylu a naturelu, vzhůru do toho.

 

Musíme však upozornit i na úskalí, která spojení koupelny s ložnicí přináší. Jedním z nich je přívod vody a odpad, takže stavební úpravy budou náročnější. V běžném provozu pak může vyvstat problém s odhlučněním. Tekoucí voda může rušit spícího partnera. Jak jsme již zmiňovali, důležité jsou i všechny použité materiály.
 
Za zvážení stojí umístění toalety a bidetu v blízkosti lůžka. Toto bychom z hygienických důvodů nedoporučovali a spíše volili jejich umístění do vlastní místnosti.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama