Úvod > bydlení > V KOVÁNÍ JSOU KOVANÍ

V KOVÁNÍ JSOU KOVANÍ

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    foto Tilia, s.r.o.
V KOVÁNÍ JSOU KOVANÍ

Nábytkové kování už dávno není jen nezbytným kovovým doplňkem, který drží dvířka nebo otevírá šuplík. Během posledních let  se rozšířilo nabízené spektrum kování o nové ušlechtilé materiály, nejrozmanitější tvary a povrchové úpravy. Kování se tak opět jako kdysi stává zdobným, někdy i dominantním prvkem jinak střízlivého kusu nábytku. Nesmíme ale zapomenout, že smyslem kování je pohyb. Teprve ten dává výplním smysl a vnáší do nich život.  To si  uživatelé uvědomí zpravidla až tehdy, kdy kování neplní dobře svůj účel – dvířka poklesnou, madla se uvolní a jinak pěkný nábytek dostává vzhled sešlé veteše. Kvalita kování je tedy sledovaným a vyžadovaným parametrem. Použití značkového kování je také signálem vyšší  kvality výplně otvorů anebo nábytku.

Problém „práskajících“ dvířek
Závěsy dvířek běžný uživatel nějak nevnímá, ostatně už řadu let jsou skryty pod dvířky a dělají to, co se od nich očekává. Umožňují nám tiché a pohodlné otevírání a  poněkud rychlé a hlučné zavírání. Citliví lidé se snaží chod dvířek korigovat tak, aby to nepráskalo. No, někdy se nepovede, bouchne  to a je to tady- děti spí, bolí mě  hlava, zavírej to opatrně- ….a už zase. V ojedinělých případech se dá demonstrovanou neopatrností vyjadřovat nesouhlas. V takové domácnosti je to potom „prásk“ a „prásk“.Na rozvod to sice  není, ale prudí  to. 
 

Kvalita také zahrnuje komfort uživatele
Snahou renomovaných výrobců je přinášet stále něco nového, co zákazníkům přinese vyšší užitnou hodnotu. Starostliví výrobci mají zájem o náš problém s práskajícími dvířky, odborník by řekl – monitorují ho. Hned několik z nich se pokoušelo problém práskajících dvířek a šuplat řešit. To víte, je to svůdné  mít třeba  reklamu :Naše skvělé dojezdy   snízily rozvodovost v  Česke Republice  o desitky procent ! Ty fronty na novinku,  prostě krása.

První řešení mohou, ale nemusí být to nejlepší
Výrobci  správně  předpokládají, že lidé dnes mají rádi především ticho. A proto  na tichu pracují . Na trhu je  hned  několik řešení, přičemž to první  představovaly pístové tlumiče, tedy miniatury  takových  tlumičů, hrubě řečeno, jaké je známe z dejme tomu z automobilu. V poměru ke své velkosti ovšem  pracují v dost náročném terénu a obtížně se u nich  reguluje tlumící účinek.  Problematická je  podle testů také životnost a předpokládá se častější výměna. Vyšší technologická náročnost výroby se  pak promítá do o něco vyšší ceny. Byly ovšem první  a slouží dobře, čest a sláva průkopníkům. 

Kolínský veletrh 2005 – úspěch má jméno SOFT CLOSE od Mepla Alfit
Teprve v druhém sledu, až  v roce 2005 představila společnost Mepla Alfit na veletrhu v Kolině nad Rýnem skutečně zajímavou novinku. Vyznačuje se vtipným řešením s maximálně jednoduchou konstrukcí s pružinovým pístkem, která nezabírá na korpusu  žádné místo. Je univerzální a účinný – jedny dvířka brzdí jeden tlumič. Jeho dlouhodobá spolehlivost a správná funkce tlumení je zaručena přísnými zátěžovými zkouškami a příslušnou certifikací. (Certifikáty LGA a TÜV na 80 tisíc cyklů ). Více než dostatečně tak umožňuje poskytnout celoživotní záruku funkce. 
Tlumící mechanismus SOFT CLOSE, který přichází na český trh, naplňuje představy o bezchybném řešení technického komfortu  uživatelů nábytku. Poskytuje ho při zajímavé pořizovací ceně, jednoduché montáži bez nářadí (na standardní závěs MEPLA) a navíc- u tohoto typu je síla tlumení přesně nastavitelná jednoduše aretačním šroubem. Zdá se, že    se vyplatilo  chvilku počkat . Nás pak může těšit, že  řešení, představené teprve loni na veletrhu jako naprostá novinka, je již bežně ke koupi  i u nás .

Více informací najdete na adrese www.kovani.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama