Úvod > bydlení > Rebeka a její dům

Rebeka a její dům

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2006 Číslo 3
Autor:    FOTO Ivan Bárta
Rebeka a její dům

Na dnešní dobu spíše netradiční řešení, kdy bydlí v jednom rodinném domě rodiče s dospělým dítětem a jeho partnerem, zvolila Gábina Partyšová, alias Rebeka. Protože by bez pohybu nemohla vůbec existovat, součástí dřevostavbyje bazén a přilehlou zahradu doplňuje soukromý tenisový kurt. Dům, dokončený v roce 2004, leží blízko Velkých Popovic u Prahy a pro úpravy interiéru byl dán k dispozici firmě Ranný architects ve fázi hrubé stavby. Ta pak společně s Partyšovými rozhodovala o vybavení jednotlivých místností, použitých materiálech a barvách.

JIŽNÍ SMĚR
Dispozice, která byla stanovena typizovaným projektem domu a zůstala tak v plné režii projektu dodavatele stavby, nasměrovala většinu obytných místností včetně bazénu k jihu. Pouze dvě ložnice, pracovna a technická místnost směřují okny na sever. Domem probíhá centrální obslužná chodba v podélné ose dispozice, a to od východu k západu. Okolí tvoří rekreační zahrada, v níž najdete kromě tenisového kurtu i altán, kde se schází rodina nebo přátelé u grilování. Hlavní vstup z venkovního prostoru i z garáže leží ve východní části.

Celý článek - a samozřejmě mnohem více -  najdete v březnovém čísle časpopisu Domov, který je právě na pultech
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama