Úvod > bydlení > Patro v dětském pokoji

Patro v dětském pokoji

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriéry, Alax, Egger
Patro v dětském pokoji

Máte doma o ratolest víc a musíte vyřešit úpravu dětského pokoje tak, aby najednou vyhovovala oběma potomkům? Nechte se inspirovat a prohlédněte si s námi návrh dětského pokoje, kde je spaní druhého dítěte vyřešeno pomocí patra.

 

Dětský interiér je laděn do přírodního stylu. Na podlaze jsou renovované parkety, nábytek je navržen z masivu, spárovky a biodesky, takže je eliminovaná přítomnost škodlivého formaldehydu. V návrhu jsme dbali převážně na bezpečnost a ergonomii, tak aby byl interiér  nejen pěkně sladěný, ale také plně funkční. Zařízení je koncipované takovým způsobem, aby s dětmi rostlo a časem se neokoukalo. Atmosféru a styl vytváří hlavně drobné doplňky, bytové dekorace a výmalba. 

 

Pracovní stoly s pohodlnými židlemi jsou umístěny u okna, aby děti měly při práci dostatek světla. Za jedním stolem stojí vestavěná skříň, která je jako jediná z původního zařízení místnosti. Za druhým stolem je knihovna, která přímo navazuje na patrovou postel.

 

Knihovna i druhá skříňka budou olemované trámem, aby vše vzájemně ladilo s konstrukcí patra. Pod schody najdete další úložné prostory. Každý stupínek schodů je osvícený LED páskem, což zvyšuje bezpečnost hlavně při pohybu dětí v noci. Zábradlí i horní část lůžka je zabezpečena sítí.

 

Horní část je dozdobena samolepícími dekoracemi s motivem palmy a stromu. Tyto prvky se objevují také na volné stěně za dveřmi, tentokrát v podobě květin. Uprostřed nich budou instalovány háčky, kam lze zavěsit oblečení, ale i tašky na hračky a podobně. 

 

Na nábytku nejsou úchytky, je to opět kvůli zvýšení bezpečnosti. Vše je vyřešeno pomocí výřezů, což materiál – biodeska umožňuje. Výmalba je v jemných tónech. Objevuje se zde světle modrá – šmolková, vanilková žlutá i několik odstínů zelené, které mají navozovat pocit dalekého horizontu.

 

Motiv přírody se objevuje i na dalších doplňcích. Kruhový koberec i skládací hravé sedátko evokuje tvar květiny. V interiéru nechybí dostatek osvětlení, u každého stolu i lůžka budou lampičky, nad postelí je navrženo ještě dekorační světlo ve tvaru letadla. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama