Úvod > bydlení > Trendy v koupelnách

Trendy v koupelnách

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto:Los Kachlos, Rako, Pearl Bath, Viva Ceramica
Trendy v koupelnách

Nedávno jste si mohli přečíst, proč a jak se propojují koupelny s ložnicemi. Dnes si povíme něco o celkovém stylu současné koupelny a jejích trendech.

 

Barvy
Do popředí se dostávají jemné, pastelové a neutrální odstíny. Často se místnost navrhuje tón v tónu. Harmonie a soulad je na prvním místě. Koupelna dnešní doby by se měla stát místem relaxace a odpočinku a tomu by také měla odpovídat vybraná barevnost. Přestávají se vzájemně kombinovat výrazné a agresivní barvy.
 
Často se používají zemité tóny, které navozují klid a pohodu. Je však třeba poznamenat, že žádná barva není zakázána. Cílem je zakomponovat koupelnu do celkového stylu interiéru bytu či domu tak, aby ladila a zapadala do konceptu.

 

Vzory
Stále se používají mozaiky, ale jsou nejen v klasické podobě, kterou známe, ale k dostání jsou  i různé netradiční sestavy, mozaiky z kamínků, skla a podobně. Vidět lze také květinové či geometrické vzory. Běžně se používá jen jemná struktura dlaždic, bez dalších výrazných motivů. Kombinace více vzorů, listel nebo bordur není příliš žádaná, pokud nejde vyloženě o záměr designéra.

 

Materiály
Stále jsou „in“ keramické obklady a to hlavně z praktického důvodu. Dlaždice jsou velkoformátové, s rektifikovanou hranou, aby byla spára mezi nimi co nejmenší. Setkat se můžete i s využitím kamene a dřeva, které se používají nejen na obložení stěn, ale i na sanitární keramiku.
 
Stále více se pracuje se sklem, které prostor provzdušní a opticky zvětší. Zajímavě vypadají i luxfery, které mohou ohraničovat sprchový kout či nahrazovat zděnou příčku mezi koupelnou a chodbou. Upouští se od keramických vaniček a používají se spíše vyzděné sprchové kouty s odtokovým kanálkem. Toto řešení umožňuje větší variabilitu a přizpůsobení danému prostoru.
 
Do místa očisty lze také zakomponovat nerez nebo umělý kámen, vše záleží na vaší fantazii a finančních možnostech.

 

Velkou roli hrají doplňky a originální prvky. Důležitý je například výběr barevnosti ručníků a koberečku, ale i ostatních drobností. Ty by měly být vždy ze stejného materiálu. Doplňky se vyrábí z nerezu, chromu, ale i z plastu, dřeva, bambusu, keramiky a podobně.

 

Ke stylovému interiéru by měla zapadat i tato místnost ve stejném duchu. Občas lze obdivovat retro a rustikální koupelny nebo ve stylu hi-tech.

 

Pokud to jde, umísťuje se pračka a sušička do technické místnosti, aby tato místnost byla opravdu místem relaxace, kde zapomeneme na každodenní starosti. Důraz by se měl klást i na správný výběr osvětlovacích těles a jejich rozmístění. Křišťálový lustr nebo použití LED pásků není již žádnou výjimkou. Velkou roli hrají také vodovodní baterie, ale o tom zas v dalším díle.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama