Úvod > bydlení > Kuchyně a obývák ve venkovském stylu

Kuchyně a obývák ve venkovském stylu

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriéry, Hd nábytek, Grena
Kuchyně a obývák ve venkovském stylu

Venkovský styl je nejen u nás, ale i ve světě stále oblíbený. Je to takový protipól studených barev a čistých tvarů. Po moderním strohém designu je to nejžádanější vzhled interiérů, který se hodí hlavně do rodinných domů. Pokud byste si chtěli zařídit takový interiér, mějte na paměti, že by v tomto stylu neměl být jen jeden pokoj, ale celý dům či byt. 

 

Jak hodně venkovsky – rustikálně bude pokoj působit, záleží především na detailech, doplňcích a kompletním výběru materiálů a struktur. Nyní se s námi můžete podívat na návrh kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem, které jsou navrženy právě ve venkovském duchu.

 

Kuchyně je dle přání majitelů navržena do tvaru G. Bohužel před započetím návrhů byla již postavena rohová spíž a polopříčka mezi linkou a jídelnou. Kdyby se tak nestalo, mohla mít linka vhodnější řešení a zabrala by méně prostoru, který byl efektivněji využit. Jinak je dispozice díky dveřím, oknům, a umístění krbu, více méně jednoznačná.

 

Protože je linka v tmavší části místnosti, vybrali jsme na ni krémová profilovaná dvířka, která spolu s výběrem úchytek určují ráz. Pracovní i obkladová deska je v dekoru dřeva – špalíčku, což opět směřuje k venkovskému stylu.

 

Také horní dvířka skříňky u linky nejsou výklopná, ale klasicky otevíraná na panty, abychom zachovali styl. Ostatní nábytek je navržen ze světlého dřeva, aby byl prostor útulný a působil příjemně. Důležitý je i výběr povrchové úpravy na kuchyňských spotřebičích. Vyvarovat bychom se měli nerezu, který by rušil celkový koncept. Naopak pěkně budou vypadat například měděné či černé spotřebiče. Nesmíme zapomenout ani na vhodnou podlahovou krytinu. Do tohoto interiéru jsme zvolili vinyl ve výrazném rustikálním dřevodekoru. Tento materiál bude použit v celé ploše, abychom předešli různým přechodovým lištám a prostor sjednotili.

 

Aby nebyla místnost příliš fádní, objevují se zde akcenty oranžové barvy. Tu najdeme na stěně za krbem, čalounění židlí a křesle, dekorativních polštářcích a dalších doplňcích.

 

Vhodné bude také použití ratanu a proutí, které si majitelka oblíbila. Stačit bude křesílko a několik košíků, aby dotvořily atmosféru.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama