Úvod > bydlení > Doplňky do sauny

Doplňky do sauny

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: Lamur, E-povlečení, Kneip, Aquapalace, Mořská houba, Saunová kamna, Kosmetika-darky, Anetashop, Fotolia: tigera, Dash
Doplňky do sauny

Nadcházející zimní sezóna opět vyzývá k pravidelné návštěvě sauny. Kdo se rozhodne brát vážně tento způsob relaxace a zvyšování imunity, měl by zapřemýšlet o pořízení několika doplňků. Ptáte se jakých, když se do sauny chodí tak, jak nás pán bůh stvořil? Čtěte dále a dozvíte se, čím vším si lze saunování vylepšit.

 

Kdo si myslí, že opravdu nic nepotřebuje, měl by si pořídit alespoň masážní žínku či rukavici. Nejvhodnější bude z přírodních materiálů jako je například luffa, která se používá zejména při peelingu a masáži, ale právě i do sauny.

 

Rukavici či žínku lze pořídit také ze sisalu. Sisalové vlákno, na rozdíl od luffy, při styku s vodou neměkne, proto se hodí pro dokonalou masáž. Vlákno se získává z agáve sisalové, což je tropická rostlina ze Střední Ameriky a mexické provincie Yucatan.

 

Kdo si nerad půjčuje erární prostěradlo, měl by si zakoupit sauna kilt z hodně savého materiálu. Kilt mívá zapínání na suchý zip či knoflík a neměla by chybět ani kapsa.

 

Jistě bude příjemné oživit saunovaní pomocí aromaterapie. Vůně do sauny se používají pro zlepšení nálady, uvolnění či uklidnění mysli. Aroma stačí přidat do vody pro polévání kamenů, nebo je přímo nalít na kameny. Vybírat můžete z mnoha vůní od eukalyptu či máty, přes citronelu, levanduli, meduňku a další bylinky.

 

Opravdový saunoví gurmáni ocení vodu z Mrtvého moře, která je známá jako zdroj zdraví a krásy. Vyživuje a obohacuje tělo přírodními minerály, hydratuje a zanechává pleť jemnou, hebkou a vláčnou. Zpomaluje proces stárnutí pokožky a dokonce pomáhá při kožních, revmatických a artritických a potížích. Vodu v rozprašovači aplikujte na tělo po pěti až deseti minutové relaxaci v sauně a pak zde setrvejte ještě dalších pět minut, aby došlo k řádné hydrataci pokožky. Pro zlepšení vzduchu a pročistění dýchacích cest je vhodné nastříkat několik kapek vody z Mrtvého moře na kamínka, či volně do prostoru.

 

V parní lázni určitě upotřebíte solný peeling, který prokrví a zjemní kůži celého těla. Sůl z Mrtvého moře podpoří obnovu kožních buněk a látkovou výměnu. Uvolňuje bolest těla a svalů, redukuje únavu a stres. V lázni s nanesenou solí setrvejte 15 minut a kúru máte za sebou.

 

Pro ty, kdo mají rádi medové ceremoniály a neradi se mačkají v přeplněné sauně, bude nejlepší opatřit si masážní med. Masáž medem nejen stimuluje pokožku, ale podílí se i na prevenci tvorby vrásek. Pokožka se po aplikaci stává svěží a pružnější. Stačí, když v  sauně jemným pohybem promasírujete čistou pokožku celého těla a necháte působit pět minut. Poté je potřeba pokožku omýt teplou vodou. Med má čistící, změkčovací a peelingový efekt.

 

Kdo by chtěl v sauně zůstat déle, může vyzkoušet speciální klobouk, který omezí teplo kolem hlavy, a tím pádem v prostoru vydržíte déle.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama