Úvod > bydlení > Tipy na dárky pro celou rodinu

Tipy na dárky pro celou rodinu

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: mall.cz, allegria.cz, oriflame.cz
Tipy na dárky pro celou rodinu

Na adventním věnci už plápolají dvě svíčky a nezadržitelně se tak blíží den „D“. I proto by ani největší opozdilci neměli marnit čas, ale naopak vyrazit za vánočními překvapeními pro celou rodinu. Ačkoliv vůbec nezáleží na jejich počtu či hodnotě, hezky a trefně zvolená věc, navíc přesně podle představ obdarovaného, jistě potěší více, než v nouzi nevhodně vybraný dárek. Našli jsme pro vás pár zajímavých tipů a přidali také malou soutěž…
 
Kouzlo vánočního obdarovávání spočívá v tom, že po celý rok sledujeme jednotlivé členy rodiny a snažíme se odhalit, co by kterého rodinného příslušníka potěšilo, co mu schází. Jedině tak se pod stromečkem bude radovat z věci, po které touží, aniž by si ji u „Ježíška“ musel objednávat. To je ovšem ideální stav, který se ne vždy povede, a tak špetka vánoční inspirace určitě přijde vhod…

 

Otec/manžel/partner

Tato skupina bývá k obdarovávání buď velmi jednoduchá (v případě, že má otec/partner specifické koníčky, například sport, hudbu) nebo naopak velmi složitá (v případě, že má prostě všechno). Trochu netypickým, ale zároveň velmi užitečným dárkem mohou být různé autodoplňky, které ocení snad každý muž. Ale třeba milovník vína zajásá nad příruční vinotékou a otec kutil si bude pochvalovat praktický box na nářadí, které doposud uschovával v nevzhledných krabicích od bot či set kvalitních lepidel, za něž by litoval utratit tolik peněz.

 

Maminka/manželka/partnerka

Ženám se všeobecně dárky nakupují lépe. Kromě klasických kosmetických vychytávek, vůní, šperků a oblečení jsou v poslední době také velmi oblíbené dárkové poukázky na nejrůznější péči či služby, od wellness, kadeřnictví, až po různé víkendy se vším možným. Takový dárek je samozřejmě nutné vybírat podle typu ženy. Například partnerka toužící jen po odpočinku by zřejmě neocenila víkend s aerobikem na horách a žena trpící panickou hrůzou z výšek by sotva jásala nad tandemovým seskokem padákem.
 
Zato příjemná uvolňující masáž může být velmi vhodným dárkem jak pro maminku, tak i pro babičku nebo kamarádku.
Ženy, které milují vaření, určitě potěší návštěva profesionála na lekci vaření méně tradičních pokrmů, kterými si pak mohou zpestřit domácí kuchyni.

 

Děti

Seznam přání potomků se zvyšuje postupně s věkem. Zatímco malé holčičky si přejí plastové poníky na hraní, ty větší touží po značkovém oblečení případně živém oři. Byť máme tendenci splnit obzvlášť malým dětem vše, odborníci radí vybrat z dětského seznamu jedno základní přání a ostatní uzpůsobit dle našich možností, ale i představ. Bezvadné jsou dárky, jež prohlubují dětskou kreativitu, pro kluky stavebnice, ze kterých si mohou například vyrobit a smontovat dřevěné hračky, pro holčičky něco na parádu – sety pro výrobu korálků, náramků, sponek, a pod, na výběr je toho zkrátka spousta.
 
Určitě se mezi vhodné dárky řadí nejrůznější sportovní pomůcky, či alespoň takové, které podporují pohyb venku, ať už jsou to boby, jízdní kolo, odstrkovalo pro ty menší, atd.

 

Prarodiče

Prarodiče bývají poměrně vděčná skupina obdarovaných. Za prvé nikdy ,,nic“ nechtějí (nedělejte si s námi starosti, my už nějak dožijeme) a za druhé se u nich nabízí nepřeberné množství možností, zvlášť když patří k těm spořivějším. Vánoce jsou pak jedinečnou příležitostí, jak jim dopřát něco opravdu kvalitního, co by si jinak sami nepořídili, protože je to slovy mnohých z nich pro ně škoda… Co tedy vybrat. Vášnivé zahrádkáře nepochybně potěší lehká obměna zahradní techniky.
 
Dámy ocení praktické kosmetické přípravky, které navíc voní a krásně vypadají, jako například tzv. zázračný kelímek, který v sobě ukrývá balzám obsahující lanolin a včelí vosk, jež zvláčňují pokožku. Chrání ji tak před dehydratací, na což by si měli lidé, obzvlášť ve vyšším věku, dávat pozor. Mezi další stálice dárků pro babičky patří různé vychytávky moderní doby do kuchyně, kde většinou používají „poklady“ ještě z dob svého mládí, a tak občasná změna kuchyňských pomocníků určitě není na škodu.

 

Domácí mazlíčci

Každý, kdo měl doma někdy psa nebo kočku ví, že slavnostní náladu Štědrého večera nasávají i naši čtyřnozí přátelé. U nich probíhá nadělování pochopitelně v trochu jiných dimenzích, ovšem nový pelíšek a v něm pár oblíbených dobrot potěší každého psího kamaráda. Horkou novinkou jsou např. hračky pro pejsky-kutily, kteří rádi přicházejí na kloub tomu, co se skrývá uvnitř. Hračky ukrývají v bříšku pískací vajíčka, která bude váš pejsek stále dokola vytahovat.

 

 

Vyhrajte dárek...
 

A nakonec slibovaná soutěž. Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku, můžete vyhrát nové CD populární zpěvačky Ewy Farné, kterým své ratolesti určitě potěšíte.

Stačí pokračovat na další stránku...
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama