Úvod > bydlení > Dekorativní osvětlení

Dekorativní osvětlení

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Philips, Lounge lights, Sirius, Vanillaroomgifts
Dekorativní osvětlení

Když se řekne dekorativní osvětlení, většina z vás si představí ozdobený dům světelnými řetězy nebo vánoční stromeček osvětlený malými žárovičkami. Dekorativní osvětlení má však mnoho podob a využití, jen jsme si ještě nezvykli jej používat v decentní míře a správným způsobem.
 
Vánoční čas si zaslouží třpyt a krásu a toho můžeme pomocí těchto prvků jednoduše dosáhnout. Nejde však často o množství, ale spíše o provedení a styl. Dovolili jsme si pro vás připravit několik tipů, jak prostřednictvím této dekorace dozdobit interiér.

 

Dekorativní osvětlení bude dobře vypadat také na jídelním stole. Je to možná záležitost, která by vás vůbec nenapadla, a přitom výsledek bude na jedničku.

 

Na prostřené tabuli mohou být použity nejen obyčejné svíčky, ale i ty speciální, které mají v sobě LED diodu. Efektem budete jistě překvapeni.

 

Kdo by chtěl přímo imitaci svíček, ani to není problém. Na trhu je již mnoho takových výrobků v různých provedeních a barvách.

 

Ani klasické vánoční koule nemusí být fádní. Co takhle velkou průhlednou, ve které se mihotá několik světýlek. Pár kousků stačí zavěsit do okna a vánoční atmosféra je tu.

 

Omotejte světelné řetězy kolem suché větve nebo je jen tak položte k ostatním dekoracím. Žádné velké a honosné prvky nebudou třeba.

 

Neměli bychom zapomínat ani na vánoční věnec, který jistě mnoho z vás již zavěsilo na dveře. Co byste řekli svítícímu? Že to vypadá lépe, než když svítí téměř celý dům?

 

Dekorativní osvětlení není však výsadou jen období vánoc. Tyto prvky můžeme používat v určité podobě celý rok.

 

Do dětských pokojů je to ideální dekorace a také vhodné orientační osvětlení. Uvidíte, že vaše ratolesti budou nadšeny.

 

I vy se však můžete těšit ze svíticích ozdob, decentní svíticí větvička může být vystavena a používána po celý rok.

 

A co takhle plovoucí světýlka? Ta jsou ideální do dekorativní mísy s vodou pro vytvoření romantického vzezření lázní v koupelně a to už opravdu není nic vánočního...
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama