Úvod > bydlení > Pracovna v podkroví

Pracovna v podkroví

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Ideaiteriéry, Egger
Pracovna v podkroví

Malé místnosti v podkroví rodinných domů jsou často využívány jako pracovny. Bohužel jsou také často nevhodně zařízeny. Nejde však o kvalitu materiálu, značku nábytku, použité barvy či podobný faktor, ale jde hlavně o dispozici, neboli rozmístění nábytku v prostoru.

 

Běžnou a dalo by se říci nejčastější chybou je umístění pracovního stolu. Ve většině případů vidíme stoly směrované ke stěně, kdy uživatel má za zády vstupní dveře a z psychologického hlediska velký pocit nejistoty. Pohled člověka je směřován na holou stěnu, a není tak ničím zajímavý, někdy může být dokonce až depresivní. V lepším případě se stoly směřují na pohled z okna, většinou však opět s dveřmi za zády.

 

Pokud je to alespoň trochu možné, vyvarujte se tomuto rozmístění a snažte se o jinou, přívětivější dispozici, jako je to například v tomto projektu. Jde o malou pracovnu v podkroví, která má z jedné strany zkosenou stěnu. Pracoviště je situováno tak, aby bylo vidět na dveře a byl i pěkný výhled z okna a za zády bylo místo na úložné prostory.

 

Skříňka pod šikminou je výškově navržena tak, aby na ni bylo možné položit různé předměty. Protější skříňka není také vysoká, aby prostor nepůsobil stísněně.

 

Naproti pracovnímu stolu zbylo místo pro pohodlné křesílko, které může sloužit jak pro odpočinek, tak i pro návštěvy či pracovní konzultace.

 

U stolu nechybí praktický kontejner na psací potřeby. Pod poličkami má místo ještě jeden kontejner, kam si zadavatel projektu přál umístit tiskárnu.

 

Co se týče barev, je vše laděno do jemných přírodních tónů, které jsou do pracovny vhodné. Nábytek je navržen v přírodním dubu v kombinaci s krémovým nástřikem. Jako doplňková barva je použita zelená, kterou najdeme na čalounění křesílka a židle a dalších doplňcích.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama