Úvod > bydlení > Variace s pohovkou

Variace s pohovkou

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriery, Compar, Domark
Variace s pohovkou

Na tomto projektu si ukážeme, kolika půdorysných řešení můžeme dosáhnout pomocí různých tvarů sedací sestavy. Někdy je návrh jednoznačný, jindy je na výběr mnoho tvarů a sestav. I když v následujícím případě nebylo místa nazbyt a zdálo se, že variant příliš nebude, byli majitelé tolika možnostmi překvapeni. Vše ještě umocnil výběr barevnosti, která hrála také důležitou roli.

 

 

Před započetím návrhů byla již hotova dřevěná podlaha, krb, výmalba a hlavně kuchyňská linka s kamennou pracovní deskou v zelené barvě. Od toho se samozřejmě odvíjel výběr potahu i designu sedací soupravy a dalších doplňků. V první variantě jsme zvolili atypický tvar pohovky s lenoškou a volnějším dílem na pravé straně. Co se týče barev, tak zde dominovala červená.

 

 

Ve druhém návrhu se objevil klasický trojsedák v subtilnějších rozměrech doplněný o otočné křesílko. Toto řešení bylo navrhováno v oranžové barvě, která je v tomto případě oproti červené klidnější a pro klienty příjemnější.

 

 

Ve třetím řešení se objevila pohovka s názvem Cinema – speciálně navržená pro sledování televize. Z ní se vytvořila sestava s jednou lenoškou a dvousedákem. Područky jsou z ohýbaného dřeva a zabírají proto méně místa než klasické čalouněné. Barevnost je v tomto případě trochu extravagantnější – zvolili jsme tmavší purpurový odstín.

 

 

Také výběr konferenčního stolku jsme nezanedbali. V každé variantě byl vybrán jiný typ, vždy však byl z černého skla, aby ladil s krbem a byl v kontrastu vůči dřevěné podlaze.

 

 

Ptáte se, která varianta nakonec vyhrála. Při realizaci šlo v podstatě o mix, tedy z každého návrhu něco. Zákazníci si vybrali dva menší stolky z jednoho návrhu, pohovka se ještě drobně upravovala. Z barev to vyhrála tlumenější oranžová, kterou si majitelka hned oblíbila. Klienti byli nadšeni možnostmi, které by je jinak nenapadly a také širokou paletou barev, jejichž výběr jim zpočátku dělal velké potíže. Protože byli spokojeni, pokračovalo se dále s projektem na ložnici a pracovnu, ale to až v některém z dalších dílů.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama