Úvod > bydlení > Technické novinky roku 2011

Technické novinky roku 2011

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: thenextweb.com, myddnetwork.com, geekandchic.it, cerevellum.com, highsnobiety.com
Technické novinky roku 2011

Technologie kráčí kupředu mílovými kroky a ani v novém roce se na tomto již zavedeném pravidle nebude nic měnit. V tomto článku se podíváme na několik zajímavých novinek, které se mimo jiné letos objeví.
 
PlayStation Zeus

Pod tímto kódovým označením se skrývá kombinované zařízení, jehož fotografie unikly (ať už záměrně či nikoliv) na internet. Na tomto projektu již delší dobu údajně pracuje společnost Sony Ericsson, oficiálně se k němu však nevyjadřuje. Zeus má být kombinací „chytrého“ telefonu běžícího na operačním systému Google Android a herní konzole Playstation.

 

 

Chytrý běžecký pás

ProForm Trailrunner je dalším příkladem kombinace více technologií v jednom přístroji. Na daný trend si už asi budeme pomalu muset zvyknout. Toto zařízení je ale opravdu unikátní - jedná se o běžecký pás, jenž je vybaven vlastním operačním systémem - a opět se jedná o Android od společnosti Google. Ocení ho zejména ti, kdo nemůžou žít bez internetu ani v pohybu. Uživatel totiž může v průběhu cvičení prohlížet maily či procházet sociální sítě jako Twitter nebo Facebook. A k tomu navíc poslouchat hudbu přes vestavěné reproduktory.

 

 

Wi-fi lednička

V nastoupeném tempu budeme pokračovat i nadále. Vývojáři Samsungu totiž evidentně přemýšleli, která dvě zařízení ještě nikdo nikdy nespojil - a vyšla z toho lednice s internetem, označená jako RF4289. Na designově povedeném zařízení se ve výšce očí nachází displej, který opět slouží k přístupu hlavně na sociální sítě a na e-mail - to je pro ty, kteří online života nemají dost ani při vaření. Displej se dá využít také jako prostor pro poznámky - jednotliví členové rodiny si na něm mohou zanechávat vzkazy.

 

 

Cerevellum

S tímto zvláštním názvem přichází na trh ojedinělá hračička pro fanoušky cyklistiky - tachometr na kolo s integrovanou kamerou pro pohled dozadu. Při jízdě tak budete moci průběžně na displeji umístěném na řidítkách sledovat dění za sebou, čímž se sníží například pravděpodobnost toho, že vás při objíždění překážky srazí okolo jedoucí vozidlo. A aby toho nebylo málo, je přístroj vybaven zabudovaným GPS modulem a mapovým software.

 

 

Tabletové počítače

BlackBerry, společnost vyrábějící dosud hlavně smartphony, se pouští na nové, ale perspektivní pole - model PlayBook je jejím prvním tabletem. Tablety mají před sebou podle všeho světlou budoucnost - v roce 2014 by měl být každý desátý prodaný počítač právě tablet. Už pro rok 2011 ale odborníci předpovídají nástup boomu. Kromě BlackBerry se do tabletového světa pouští i třeba Motorola nebo LG. Výrobci se budou předhánět v inovacích a vylepšeních, takže se v tomto směru máme určitě na co těšit.
 
Třeba Motorola Xoom má být největším ohrožením v současnosti nejprodávanějšího tabletového počítače - iPadu od Apple. Její specialitou jsou dvě vestavěné kamery - jedna vpředu a druhá vzadu. Za zmínku stojí také integrace operačního systému s názvem Honeycomb - což není nic jiného než tabletová verze Androidu 3.0. Ten Google už má prsty opravdu všude.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama