Úvod > bydlení > Pomocníci proti zapomínání aneb šikovní „upomínkovači“

Pomocníci proti zapomínání aneb šikovní „upomínkovači“

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: IKEA, imi.cz, naoko.cz, reklamnipredmety.cz, lepeeto.cz, mall.cz, pontte.cz, tonermax.cz
Pomocníci proti zapomínání aneb šikovní „upomínkovači“

Nevím jak jinde, ale u nás vládnou tzv. odchody „na etapy“. I přes hlasitou rekapitulaci věcí, které je potřeba vlastnit při odchodu z bytu (např. mobil, klíče, peněženka), se s velkou pravděpodobností dveře rozrazí opakovaně a začne lov na alespoň jednu ze zapomenutých položek.
 
Jak tedy pomoci paměti, případně jak zlepšit „interní“ komunikaci v rodině, kde se jednotliví členové občas míjejí? Představíme vám nejrůznější zapisovací tabule, bloky, systémy či věšáky na klíče, které vám, i celé rodině usnadní život.
 
Známe to asi všichni. Zorganizovat chod rodiny a práci je někdy téměř nadlidský výkon. Udržet v paměti kroužky dětí, připomenout manželovi důležitou poradu, a ještě někoho zaúkolovat nákupem chybějícího pečiva dá pěkně zabrat. Seznámíme vás se systémy, které vám s tímto ,,problémem“ mohou pomoci.

 

 

Tabule, tabulky

Asi nečastější variantou „připomínačů“ jsou nejrůznější tabule, na které si zapisujeme úkoly, povinnosti daného dne, případně jimi sdělujeme ostatním členům rodiny, co je čeká, co mají obstarat nebo kdy dorazíme domů. Existuje nepřeberné množství typů, od klasických křídových tabulí, po různé magnetické varianty, až po designové kousky – například magnetické skleněné tabule. Liší se velikostí, cenou, ale také způsobem zapisování a montáží. Z čeho můžeme vybírat?

 

 

Magnetické tabule

Magnetická tabule je poměrně široký pojem. Existují totiž varianty, kde se „magnetem“ rozumí fakt, že vzkazy připevňujeme magnetkami na tabuli, která je zavěšená na viditelném místě na zdi. Také ale můžeme pořídit magnetické tabulky, které nejenže jsou samy magnetické, ale rovněž se magnetem připevňují. Šikovným typem může být například destička, kterou díky magnetu připevníme na lednici spolu s fixem, jež má na zadní straně rovnou i houbičku na mazání textu.
 
Zajímavě pak v předsíni působí skleněná magnetická tabule černé barvy, na kterou se vzkazy píší speciálním bílým fixem a pomocí magnetů si na ni můžeme připevnit různé další lístečky. Velkou výhodou těchto tabulek (vyjma skleněné, která vyžaduje zavěšení na skobu) je lehká váha, která umožňuje u nemagnetických verzí připevnění například různými oboustrannými páskami bez nutnosti vrtání.

 

 

Klasika s křídou

Zejména v rodinách s dětmi se občas pro různá sdělení využívají zmenšeniny klasických tabulí, na kterých si předškolní děti s radostí trénují hru na školu. Tyto tabule bývají buď umístěny na stojánku, případně mohou být závěsné. Moderní typy obsahují i přihrádky například na poštu, věšáčky na klíče či jiné drobnosti. Nevýhodou této klasické varianty je u závěsných verzí komplikovanější přidělávání (díky vyšší váze už vyžaduje vrtání) a také nutnost klasického mytí houbičkou, což může u méně pečlivých rodinných příslušníků způsobovat nechtěné nečistoty kolem.

 

 

„Klíčové“ problémy

Povalující se klíče kdekoliv po bytě jsou jasnou vstupenkou k jejich brzké ztrátě. Ostatně, kdo někdy hledal malý klíček od sklepa po celém bytě, ví, o čem je řeč. K uložení klíčů se dají využít různé košíčky, misky, ale pro lepší přehlednost je výhodné je mít na očích pověšené, ideálně mimo dosah hravých členů domácnosti (dětí, koček, psů). Na výběr toho máme opravdu mnoho, od klasických háčků, po šikovné zapisovací tabule, které mají dole umístěno několik skob, až po vtipné varianty v podobě magnetického panáčka, který nám ochotně pohlídá i větší svazek klíčů.

 

 

Vychytávky

Mezi novinky patří například samolepicí tabule, které se vyrábějí v mnoha velikostech i tvarech a mohou být například chytrým doplňkem dětského pokojíčku. Kromě vzkazů lze na nich trénovat i výtvarné dovednosti ratolestí. Píše se na ně klasicky křídou, a když nás omrzí, dají se prostě jednoduše odlepit. 
 
Další zpestření klasických tabulek jsou magnetické varianty s rámečky na fotografie, díky kterým můžeme tabulku umístit třeba uprostřed stolu jako dekoraci s prostorem na vzkazy. Pro ty více zapomnětlivé je pak možné pořídit šikovný „kapsář“ s příznačným názvem „do not forget“ - NEZAPOMEŇ, který se prostě jen pověsí na kliku se všemi drobnostmi, jež máme tendenci zapomínat.


 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama