Úvod > bydlení > Otevřený prostor – moderní kuchyně s obývákem

Otevřený prostor – moderní kuchyně s obývákem

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Idealinteriéry, Alax, Ton
Otevřený prostor – moderní kuchyně s obývákem

Propojení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní je trendem v zařizování dnešních interiérů. Je to dáno hlavně životním stylem. Rodina se tak často neschází jako dříve, společné každodenní večeře jsou minulostí. Proto musíme využít každé chvíle, kdy je rodina po hromadě a přizpůsobit tomu prostředí.
 
Otevřené prostory s komunikativní kuchyní přináší více strávených chvil pohromadě. Hospodyně není uzavřena v malé oddělené kuchyni, ale je stále ve středu dění. Varné centrum otočené směrem do místnosti tento efekt ještě více umocňuje.

 

 

Stejně tomu tak je i v následujícím příkladu – v moderní kuchyni propojené s jídelnou a obývacím pokojem.

 

 

Kuchyňská linka je velká a další úložné prostory jsou v přilehlé spíži. Dalším velkým plus je velké okno u linky, tím se prostor krásně otevírá a provzdušňuje. Varné centrum je, jak již bylo řečeno, směrováno do místnosti. Na ostrůvku se počítá s širší varnou deskou, která umožňuje lepší rozmístění nádob. Na ostrůvek navazuje velký jídelní stůl se šesti židlemi. 

 

 

Celý interiér je na přání klientů navržený v moderním duchu. Převládá bílá a šedá barva, místnost zútulňuje podlahová krytina v dekoru dřeva, která je s chladným vybavením v pěkném kontrastu. Dominuje zde krb, který jsme navrhli s povrchem pohledového betonu. Tento dekor se objevuje i na laminátu, který je použitý na pracovní desce a ostrůvku.

 

 

Kuchyňská linka je celá v bílém. Luxusní délka pracovní plochy a pěkný výhled ven zpříjemní vaření.

 

 

Ostatní nábytek je navržen v kombinaci bílá, šedá a černá. Jako doplňková barva se objevuje fuchsiová. Ta je však použita jen ve velmi malé míře a tak se dá snadno obměnit za jinou, např. žlutou, oranžovou nebo tyrkysovou.

 

 

Sada konferenčních stolků je navržena tak, aby se hodila k TV sestavě. Další úložný prostor se nachází za pohovkou, kde je umístěna praktická komoda na časopisy, knihy a další drobnosti.

 

 

Židle doporučujeme v černé barvě, klidně i extravagantnějšího provedení, aby se interiér trochu zpestřil. Křesílko u pohovky by bylo ideální v doplňkové fuchsiové barvě.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama