Úvod > bydlení > Námořnický dětský pokoj

Námořnický dětský pokoj

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    Foto/Vizualizace: Ideal interiéry, Niermanní, E-color
Námořnický dětský pokoj

Dětský pokoj lze zařídit na tisíc způsobů. Výhodou této místnosti je, že se při vybavování můžeme vyřádit a popustit uzdu fantazii. Na druhou stranu by pokoj měl být zařízen tak, aby dítěti přesně vyhovoval po stránce ergonomie, barvy a samozřejmě i stylu. Divočejší děti je třeba trochu zklidnit modrou či zelenou, klidnější povahy občas potřebují povzbudit oranžovou nebo žlutou barvou.

 

 

Tentokrát se podíváme na návrh pokoje pro pětiletého chlapce. Interiér je laděn do studenějších tónů, na podlaze je však použito marmoleum v teplém pískovaném vzoru, aby se místnost zútulnila. Tento materiál je do dětských pokojů jeden z nejvhodnějších, protože je na omak teplý, dobře udržovatelný a z čistě přírodních složek.

 

 

Dispozičně je pokoj řešen tak, aby od pracovního stolu bylo vidět na vchodové dveře i ven z okna, kde bude terasa. Za stolem je praktická knihovna, které se časem zaplní učebnicemi a jinými potřebami do školy.

 

 

Kolem lůžka je čalouněné obložení, které má snímatelný a dobře čistitelný potah. U postele nechybí noční stolek, který je v tomto případě na kolečkách.

 

 

Dominantními prvky v prostoru jsou doplňky a dekorace, které určují námořnický styl. Na nočním stolku je lampička ve tvaru piráta, nad čelem postele je na stěně nalepeno velké kormidlo. Zajímavý doplněk přestavuje svítící řetěz, který je zavěšený po celé délce stěny. Jemné osvětlení je do dětských pokojíčků ideální, může být zapnuto celou noc a vytvářet příjemnou atmosféru. 

 

 

Stěna naproti posteli je využita na úložné prostory. Velká šatní skříň má tři díly posuvných dveří, které jsou až do stropu. Vedle je druhá knihovna, která má spodní část řešenu jako uzavřené boxy a horní jako otevřené regály. Poslední horní řada je opět uzavřena. Samolepky s motivem plachetnice, kotvy a majáku jsou instalovány na dveřích skříně a dotváří požadovaný námořnický styl.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama