Úvod > bydlení > Nadčasová koupelna

Nadčasová koupelna

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Ideal interiéry, Egger, Staspo
Nadčasová koupelna

Tentokrát se podíváme na návrh koupelny, která měla být vyřešena v moderním, avšak současně i nadčasovém stylu. Zadavatelé si přáli použít převážně bílou, černou a šedou barvu a nějakým prvkem interiér zpestřit.

 

 

Při řešení dispozice se muselo hýbat s umístěním okna a vchodových dveří. Bylo to naštěstí jen na papíře, protože příčky v domě nebyly ještě hotové, a tak to nečinilo takový problém. Vznikl příjemný interiér, kde je dostatek místa na velkou vanu, na prostorný sprchový kout a na dvě umyvadla.

 

 

Sprchový kout je řešen místo klasické keramické vaničky nerezovým odtokovým kanálkem a vyzděním prostoru. Oddělen od zbytku koupelny je pomocí skleněných příček a dveří. Umyvadla jsou umístěna tak, aby k nim byl co nejlepší přístup, protože se budou v koupelně nejčastěji používat.

 

 

Hranatá umyvadla jsou posazena na masivní desce. Pod nimi se nachází dva pojízdné kontejnery se třemi zásuvkami, které budou sloužit na uložení kosmetiky apod. Deska i kontejnery jsou vyrobeny z odolného laminátu v dekoru dřeva, aby vnesly do místnosti trochu útulnosti. Nad umyvadly nechybí velké zrcadlo a skleněná polička.

 

 

Obklady na stěnách jsou velkoformátové, v bílé barvě. Ve sprchovém koutě a nad vanou jsou obklady dekorovány přírodním motivem, což tvoří dominantní prvek celého prostoru. Vzor je na obklady natištěn, nikoli nalepen a tak vydrží i v náročném prostředí koupelny. Dlažba na podlaze je navržena v šedém odstínu s jemnými stříbrnými odlesky, k ní bude ladit i spárovací hmota v šedé barvě s jemnými třpytkami. Tyto detaily učiní z „obyčejné bílé koupelny“ jedinečný prostor. 

 

 

Na stěně naproti sprchovému koutu je místo na otopné těleso, pokud finance dovolí, vyjímal by se zde designový kousek Snake. Tuto část stěny není třeba řešit obkladem, ale stačí omyvatelná výmalba.

 

 

Nad hranou vany se vyjímají také černé dekorace ve tvaru květin, které jsou však v menším provedení. Každý motiv je navržen originálně do této koupelny.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama