Úvod > bydlení > Jak na komáry, mouchy, vosy… v bytě

Jak na komáry, mouchy, vosy… v bytě

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: klimax.cz, lomax.cz, siteprotihmyzu.cz, sedim.cz, proalergiky.cz, velux.cz
Jak na komáry, mouchy, vosy… v bytě

S prvními horkými dny se probouzíme ze zimního spánku nejen my, ale také nezvaní hosté z hmyzí říše. Často pak řešíme otázku, jak účinně zabránit vstupu dotěrných much, mušek, vos, či komárů do bytu. Projděte s námi nabídku síťových pomocníků, kterými můžeme účinně zablokovat hmyzu většinu přístupových cest…
 
Nevím, jak to máte vy, ale jakmile je komár u nás v ložnici, hroutím se. Ne snad obavami, že mi svým odporným sosákem upije kapku krve, ale nad jeho nesnesitelným pískáním, které se line kolem mých uší. K radosti partnera mi toto písknutí většinou způsobí velmi bojovou náladu, rozsvícení všech světel a hon na vetřelce. Přitom by stačilo mít v oknech sítě….

 

 

Ještě než se pustíme do práce
Po noci strávené v přítomnosti insekticidů či po velmi brzkém budíčku zmatenou masařkou nás možná popadne touha zasíťovat všechny vstupy do bytu, ale nebojte, to nebude potřeba. Stačí v každé místnosti, kterou obýváme vybrat okno, jež určíme za „větrací“, a to vybavit vhodnou sítí pro daný typ. Nesmíme zapomenout ani na dveře na terasu, kde se nejlépe uplatní sítě posuvné, abychom mohli větrat, mít otevřeno a zároveň jsme mohli nekomplikovaně procházet z bytu ven.

 

 

„Protihmyzí“ možnosti
Pokud se rozhodneme, že bychom si přáli obydlí bez hmyzích návštěv a nechceme spoléhat jen na plácačku na mouchy, odporné mucholapky a chemické výpary odpuzovačů hmyzu do zásuvek, jsou sítě tím nejideálnějším řešením. Existují tři základní varianty:
 
 Posuvné/rolovací sítě: tato varianta umožňuje stáhnutí sítě například jen na noc. Jsou vhodné zejména v případě, že chceme mít možnost např. vykouknout z okna na děti, komunikovat s rodinnými příslušníky atd. Síť si zkrátka sami stáhneme v době, kdy uznáme za vhodné. Tento typ je velmi vhodný u dveří, díky posunu se se sítí lépe manipuluje než u tzv. dvojitých rámů dveří.
 Pevné sítě: tento typ je vhodný do oken, u kterých víme, že nepotřebujeme ke komunikaci s venkovním prostředím. Ideální je například na dvojitá okna – kdy do spodní části dáme pevnou síť, a touto částí v noci větráme. Když potřebujeme zkontrolovat děti nebo zamávat sousedům, otevřeme horní část okna.
 Síťové dveřní žaluzie: varianta známá z letních letovisek. Žaluzie se skládají z několika pásů ze speciálního síťovaného materiálu. Dá se jimi projít i bez použití rukou, jsou proto vhodné pro rodiny s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Výhodou je fakt, že jimi prokouznete i s plnýma rukama, naopak nevýhodou je, že při silnějším větru se mohou jednotlivé pásy odsouvat a ochrana není stoprocentní.

 

 

Střešní okna?
Ano, i lidé, kteří mají ve svých obydlích výhradně střešní okna se mohou vybavit sítěmi. Na střešní okna se aplikují speciální síťové kazety, které se umisťují na ostění střešního okna buď nad horní hranu, nebo na spodek ostění okna. Pokud bychom se nechtěli na pár letních měsíců potýkat s manipulací a vydávat finance, vystačíme si se speciální sítí (stojí něco přes 200 Kč), kterou snadno aplikujeme přes celé okno. Stačí čtyři nenápadné úchyty na zdi a máme vystaráno.

 

 

Když je doma miminko
Pokud máme doma malé miminko, sítě se určitě vyplatí. Jestliže ale momentálně nemáte díky nevyspání z malého tvorečka pomyšlení na nějaké rekonstrukce, problém s dotěrným hmyzem může vyřešit i moskytiéra nad dětskou postýlkou. Přece jen představa, že se robátka budí nejen hlady či mokrou plínkou, ale ještě i kvůli otravným komárům je pro každého rodiče nesnesitelná.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama