Úvod > bydlení > Nová kuchyně s obývákem

Nová kuchyně s obývákem

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Ideal interiéry, Ton, Nábytek Trend, Scandium
Nová kuchyně s obývákem

Tentokrát se podíváme na projekt kuchyně spojené s menším obývacím prostorem. Tato místnost se nachází v deset let staré dřevostavbě. Její současné zařízení však majitelům nevyhovuje, a proto se rozhodli k radikální změně. Jediné, co si přáli zachovat, je rohová pohovka ve vínovém potahu, kterou nedávno zakoupili.

 

 

S návrhem jsme začali od podlahy. Místo plovoucí jsme doporučili majitelům vinylovou krytinu, ta je mnohem odolnější. Zvolili jsme ji ve světlém dekoru dřeva, protože nový interiér má působit vzdušně a nadčasově. Světlá podlaha navíc prostor opticky zvětší.

 

 

Dispozice místnosti zůstala dost podobná té původní. Pohráli jsme si však s novou kuchyňskou linkou. Vše je nyní navrženo dle ergonomických požadavků. Pečící trouba je umístěna do výšky, z obou stran varného centra je odkládací prostor. Myčka má místo vedle dřezu a mezi ním a sporákem se nachází hlavní pracovní plocha.

 

 

Stěnu za televizní sestavou jsme navrhli s květovanou tapetou v barvě potahu na pohovce. V tomto odstínu je také obklad ze skla za kuchyňskou linkou. Barvy se tak opakují a nová pohovka zapadá do celkového konceptu interiéru. Ostatní nábytek má krémová dvířka. Dvířka na televizní sestavě jsou dokonce složena z několika odstínů krémové, bílé a béžové barvy. Korpusy na lince i na televizní sestavě jsou v dřevodekoru. V tomto dezénu je navržen také jídelní stůl, konferenční a odkládací stolek. 

 

 

Lednička je nyní vestavěná. Vedle ní má místo vysoká skříň s drátěným programem na uložení potravin. Nad oběma skříněmi je navíc nástavec na sezónní potřeby a dekorace. Pracovní desku jsme zvýšili na 92 cm a tak nám přesně vychází k parapetu. Je tedy možné desku protáhnout a nahradit parapet. Pracovní plocha se tak příjemně zvětší.

 

 

U pohovky může stát pohodlné křesílko. Není to však nutností. Nejvhodnější bude počkat s jeho pořízením po realizaci interiéru.

 

 

K novému jídelnímu stolu jsme vybrali několik typů židlí. Konkrétní rozhodnutí je na zadavateli. Doporučujeme každou osobně vyzkoušet a pak se rozhodnout.

 

 

Nad jídelním stolem by měl viset netradiční lustr vyrobený ze dřeva. Ten si majitelka ihned oblíbila a již se na něj těší.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama