Úvod > bydlení > Ložnice v teplých odstínech

Ložnice v teplých odstínech

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: Foto: Idealinteriéry, Proform, Egger
Ložnice v teplých odstínech

I když se obecně říká, že do ložnice patří studená zelená a modrá barva, není to žádné dogma. Barvy do každé místnosti je třeba vybírat dle světových stran, přístupu denního světla, velikosti a členitosti prostoru a hlavně dle naturelu budoucích obyvatel. Tak tomu je i v následujícím projektu – návrhu ložnice pro manželský pár.

 

 

Místnost je relativně prostorná a velkou výhodou je umístění šatní skříně na chodbě před dveřmi do ložnice. Pokoj je rozdělen na dvě části pomocí překladu a sloupu. V hlavní přední části se nachází manželské lůžko, kolem kterého jsou umístěny noční stolky. Za dveřmi stojí velká knihovna. Majitelé rádi čtou a chtěli by, aby tato místnost sloužila i jako odpočinková a čtecí zóna.
 
Ve druhé části místnosti je proto umístěné pohodlné křesílko a odkládací stolek. Doporučujeme na překlad připevnit japonské stěny a pokoj tak ještě více zútulnit.

 

 

Nábytek je v první variantě zvolen v dekoru kaštanu, stěna za lůžkem je sytě žlutá, což bylo výslovné přání klientů. Vysoké čalouněné čelo, které se bude hodit při čtení, na žluté stěně pěkné vynikne.

 

 

Na protější stěně stojí komoda a na ní je umístěna televize. To jsme klientům nerozmluvili. Výmalba na této ploše je jemnější, aby se pokoj trochu „zklidnil“. Kolem komody vede z každé strany pás plastických dekoračních prvků.

 

 

Dva pásy se objevují také na knihovně. Střídají se zde dvířka z čirého skla a plné desky v krémové barvě.  
 
Druhá varianta
Ve druhé variantě se měnily pouze barvy. Koberec již není žlutý, ale zvolili jsme béžový neutrální odstín. Místo žluté výmalby jsme použili jemný terakotovo – růžový odstín. Dekor dřeva – kaštanu zůstává.

 

 

Za zmínku stojí také použití desek Moduloform, které se objevují na zásuvkách u nočních stolků, na komodě a dvířkách knihovny. Tento materiál jemně obzvláštní nábytkové prvky.

 

 

Protože je na Moduloformu použit motiv koleček, upravili jsme dle toho i plastické dekorace na stěně s televizí. Interiér tak bude vypadat kompaktněji.

 

 

S vybranou naoranžovělou barvou jsme zacházeli stejně jako se žlutou. Za čelem postele je sytá, na ostatních stěnách minimálně o dva odstíny světlejší.  


 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama