Úvod > bydlení > Začněte od maličkostí

Začněte od maličkostí

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2005 Číslo 4
Autor:    FOTO ROBERT VIRT
Začněte od maličkostí

Aby vám vaše kuchyň nezevšedněla, je potřeba zapojit fantazii a občas ji něčím „okořenit". Jsou to právě smysluplné a tvořivé detaily, které v příjemném prostředí upoutají vaši pozornost. Způsob jakým ozvláštníte prostor vypoví mnoho o vašich náladách a stylu.

BARVY PRO DOBROU NÁLADU
V domě či bytě můžete změnit také barevnost stěn. Zkuste to třeba podle nejnovějších trendů: aplikujte ostřejší tón na jedné stěně ve vyváženém poměru s jemnějšími tóny na zbývajících částech místnosti. Nebo můžete vymalovat stěny kuchyně kontrastní barvou s vaší kuchyňskou linkou. Okamžitého efektu dosáhnete také, když okna zakryjete zajímavou látkou nebo koupíte výraznější potah na jídelní židle.

SOLITÉR DÁ INTERIÉRU DUŠI
Vaši kuchyň či jídelní kout okamžitě zútulní kus volně stojícího nábytku — automaticky bude působit útulněji a ne až tak užitkově, jako když je v ní jenom vstavěný typizovaný nábytek. Může to být stůl, skříňka, křeslo nebo kus starého lidového či měšťanského nábytku. I v bazarech můžete najít opravdové skvosty. Dříve však, než si takový předmět přinesete domů, odneste jej restaurátorovi nebo konzervátorovi, který jej zbaví případných biologických škůdců. Také je dobré vědět, že do střízlivého interiéru lze umístit nápadněji tvarovaný kus nábytku a naopak, do bohatě zdobeného či rustikálního zařízení kuchyně, volte předmět jednodušší.

NOVÝ KABÁT POMŮŽE
Ušetřit můžete i renovací staré linky. Na tapetování a oblepování dvířek raději nepomýšlejte. Spíš pouvažujte nad novými dvířky. Na trhuje spousta firem, které tuto službu nabízejí a z jejich nabídky si můžete vybrat dvířka dřevěné čí dýhované nebo ty s moderním lakovaným povrchem. Když se budete rozhodovat jaký povrch zvolíte, můžete se řídit současnými trendy, které preferují dvířka s hladkým povrchem bez profilování. Někdy stačí jenom „okoukanou" linku omladit či oživit zajímavými úchytkami.
 

            
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama