Úvod > bydlení > Hit letošního léta – námořnický styl

Hit letošního léta – námořnický styl

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Carpe Diem, Oulike.com, Wordpress, Taurastyl, Morgan design, Interior-design-for.com, 10-mile-house-log-homes.com
Hit letošního léta – námořnický styl

Této sezoně vládne nejen na módních molech, ale v interiérech námořnická atmosféra. Kdo rád cestuje a má rád svěží styl, jistě tyto motivy uvítá.

 

 

Výběr barev je jednoznačný: bílá, modrá v různých odstínech a červená nesmí chybět. Doplnit je můžete šedou, černou, hnědou a béžovou, které výrazné kombinace zklidní.
 
Ve vzorech samozřejmě vedou pruhy, ale v malé míře můžete použít i kostku či dokonce některé květinové motivy. Samozřejmě v doporučených barevných odstínech.

 

 

Dekorace a vzory jsou snad nejdůležitější. Z motivů hrají prim kotvy, plachetnice, kormidla, majáky, pádla, záchranné kruhy, a vše, co k tomu patří. Velkou roli hraje i použití textilu. Nesmí chybět správně zvolené čalounění, závěsy a dekorační polštářky.

 

 

Dekor dřeva je také důležitý. Dobře bude vypadat prkenná podlaha z pravého dřeva, ale použít můžete i vinylovou či laminátovou v tomto vzoru. Rovněž je vhodný i teak, který se v minulosti dokonce používal na lodní paluby. Solitér z náplavového dřeva perfektně dotvoří kompozici. 
 
Nábytek je nejlepší bílý, krémový nebo i s patinou. Solitérní kousky v dřevodekoru jsou velmi příjemné, ale jen v omezené míře. 

 

 

Opatrně vybírat byste měli i osvětlovací tělesa. Vhodné jsou lodní svítilny nebo i stylové venkovní typy. Také můžete zvolit jemnější lampičky a lustry - s perletí a mušlemi.
 
Oblázky, mušle, modely lodí podtrhnou atmosféru. Kdo má rád vše do detailu, určitě použije i lano, truhly, mapy a podobné prvky.
 
Dobře poslouží obrazy a fotografie s námořnickou atmosférou, ze kterých vytvoříte kompozici na stěnu.

 

 

S dekoračními prvky to však nepřehánějte. Z interiéru by měla dýchat čistota, svěží atmosféra a nikoli bezpočet drobností, které celý prostor zahltí.

 

 

V námořnickém stylu se nejčastěji zařizují dětské pokoje – hlavně chlapecké. Také jej velmi často vidíme v obývacím pokoji nebo hale. Zařídit si tak lze i ložnici, kde na vás dýchne ta pravá odpočinková nálada. V tomto duchu však můžete mít i celý byt, ale to je pro opravdové „fajnšmekry“…
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama