Úvod > bydlení > Interiér ve venkovském stylu

Interiér ve venkovském stylu

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Presser, Heimtex, Cimots, Decorationtricks.com, Pisdecor.com, Dotavideo, Marchi group, Homeexteriorinterior.com
Interiér ve venkovském stylu

Venkovský styl je široký pojem, pod kterým si mnoho z nás představí dost odlišné prvky a kompozice. A je to možná dobře, vždyť vše nemusí být tak uniformní a jednoznačné.

 

 

Rustikální venkov
Když se řekne rustikální nábytek, tak před sebou všichni vidí masivní solitéry z tmavého dřeva a množstvím profilování. Stěny jsou většinou bílé, v interiéru nechybí velká kachlová kamna. Od tmavého a těžkého nábytku se však již upouští a vše se odlehčuje.

 

 

Moderní venkovský styl
Tento směr je vzdušnější, nemůžeme o něm říci, že je rustikální. Profilování je jemnější, ale dvířka nejsou hladká – spíše jde o rámovou konstrukci. Ani barev se nemusíte bát. Vyhněte se však agresivním výrazným odstínům. Barvy by měly být buď pastelové, nebo zastřené, jakoby v mlze. Atmosféru dotvoří nadčasové doplňky a solitéry. 

 

 

Romantický venkov
Romantika to jsou jemné pastelové barvy a světlý nábytek s patinou. Přirovnat jej můžeme ke stylu francouzské Provence. V interiéru by neměly chybět květinové vzory a líbivé dekorační předměty. Tento velmi ženský styl je stále v popředí zájmu.

 

 

Bio – venkovský styl
Bio a eko představují trendem dnešní doby, a tak bychom je neměli opomenout ani zde. Nábytek musí být přírodní a ekologicky zpracovatelný – žádná chemie ani umělá barviva se nepřipouští. Používají se i recyklované materiály a vše laděné v tomto duchu. Zdobnost není na prvním místě.

 

 

Najít můžeme samozřejmě i další styly a typy interiérů, ke kterým by se dal přívlastek „venkovský“  přiřadit. Tohle byl jen malý výčet těch nejčastějších.

 

 

I když je tento styl dost rozmanitý, měli bychom se držet několika zásad. Použité materiály by měly být přírodní. Rozhodně sem nepatří lamino desky a lamináty. Nábytek by měl být minimálně dýhovaný, nejlépe z masivního dřeva a spárovky. Vosk a olej je nejvhodnější povrchovou úpravou (nikoli nejpraktičtější).
 
Na podlahu kromě dřeva lze použít i keramiku a přírodní kámen. Tyto materiály se budou také hodit jako pracovní a obkladová deska do kuchyňské linky. Když chcete použít sklo, tak jedině čiré. Sklo bude moc dobře vypadat s fazetkou, vložené do rámu. Aby interiér působil opravdu dobře, je třeba myslet i na výběr osvětlení.
 
Instalujte raději více osvětlovacích těles. Sestava lamp a lampiček nebude na škodu. Hodit se bude i svícen nebo řada velkých svíček. Textil je také důležitý, stejně jako další dekorace a doplňky. Pokud máte půdu, tak nejdříve projděte vaše poklady.

 

 

Kdo toto království nevlastní, ať zavítá na bleší trhy a bazary. Najdete tam kousky s atmosférou, lepší než v klasickém obchodě. U kovu se vyvarujte nerezu a lesklému chrómu. Volte raději mosaz, měď a povrchy s patinou.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama