Úvod > bydlení > Za co designér interiéru nemůže…

Za co designér interiéru nemůže…

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: SXC
Za co designér interiéru nemůže…

Návrhář interiérů je u nás relativně nová profese. Můžete natrefit na amatéra, dobrého či špatného designéra, ale důležitou roli hraje také vaše zadání a vzájemná komunikace.

 

 

Návrháře si vyberte podle jeho referencí. Již hotové realizace a návrhy jako první napoví, zda je to váš styl. Tím to ale nekončí. Je třeba dát dohromady zadání a utřídit si priority, co přesně od projektu očekáváte. Pokud se jedná o manželský pár, měli by se zadavatelé nejdříve shodnout na svých představách a požadavcích. Návrhář není soudce, ani hromosvod, který by měl neshody řešit.
 
Pokud každý z klientů má rozdílné požadavky, představy o stylu a barvách, je těžké oběma vyhovět. Snažit se skloubit velmi rozdílné zadání a styly do jednoho celku vede často k paskvilu a nezdárnému projektu. Proto si vše dobře zvažte, proberte v soukromí a pak ucelte v zadání.

 

 

Komunikace mezi klientem a designerem je klíčová. Zákazník by měl do návrhů vstupovat a přesně definovat svoje požadavky. Jednoduchá úprava v návrhu může zpříjemnit každodenní činnosti a pobyt v interiéru.
Pokud se opět vrátíme k modelu manželského páru, ideální je, když s návrhářem po telefonu a emailu komunikuje pouze jeden nebo pár píše reakce společně. Jednotlivé, diametrálně rozdílné reakce vnesou zmatek.
 
Protichůdné požadavky designér těžko splní. Uveďme si příklad: paní by si přála kuchyni ve venkovském stylu s oranžovými akcenty, pán má rád moderní strohé prvky a představuje si v místnosti zelenou. Ani jeden nechce ustoupit, a tak se těžko dobrat cíle - jedné stylové kuchyně.

 

 

Naopak osobních schůzek by se měli účastnit všichni. Proberou se všechna pro a proti a často se vyjasní představy o budoucím interiéru. Důležité však je, aby se dohodnutých bodů všichni drželi. Může se také stát, že po týdnu je opět vše ve starých kolejích – z jedné strany je kuchyně málo rustikální, druhá strana požaduje barevné sklo a nerezové úchytky.  

 

 

Pokud se do takové situace dostanete, je nejvhodnější projekt ukončit. Zbytečně tak všechny strany ztrácí čas i peníze. Existují totiž projekty, kde za výsledný nezdar designér nemůže.

 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama