Úvod > bydlení > Přírodní motivy stále na scéně

Přírodní motivy stále na scéně

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Rasch, Presser, Ligne Pure, Branchetti, E-bay.com, HD-nábytek, Thisnext.com, Theluxhome.com, Homesiskdesigns.com, Dekorace.cz, Homedesign2you.com
Přírodní motivy stále na scéně

Při zařizování interiérů je třeba dobře zvážit použité dekorační prvky a motivy. Často se stává, že některé typy jsou pouhou módní vlnou, která jak rychle přijde, tak rychle odejde. Dekorace se brzy okouká a omrzí. Proto je dobré takové vzory a motivy použít pouze tam, kde nás nestojí tolik financí a lze je jednoduše obměnit.

 

 

Kdo se nechce často zabývat přeměnou interiéru a rád by využil dlouhodobější řešení, musí vše více promyslet. V tomto případě se nabízí použít motivy z přírody, které se drží na scéně již řadu let a od dob antiky přes secesi se stále vrací na výsluní. 

 

 

Nemusí se nutně jednat o klasicky vypadající doplňky. Přírodní motivy mohou mít mnoho podob – od klasických tvarů, přes moderní fotomotivy, až po ty s orientálním nádechem.

 

 

Kde dekory použít?
První, co vás možná napadne, je tapeta či fototapeta. Jemné vzory mohou být na všech stěnách, výrazné však aplikujte pouze na jednu až dvě stěny. Instalace fototapety je ve většině případů nejvhodnější pouze na jednu stěnu.

 

 

Samolepící dekorace inspirující se přírodou v interiéru také moc dobře vypadají. Volte raději jeden výraznější prvek než mnoho malých, které vytvoří chaos a disharmonii.

 

 

Ani v koupelně se nemusíte zříci motivů z přírody. Nyní je na trhu široká škála obkladů s dekorem květin, lístků a dalších přírodních prvků. Kdo si nevybere, může si nechat potisknout sklo či obklad s vlastním motivem z přírody.

 

 

Dobře vypadají i dekorační textilie, kde je vyobrazen tento motiv. Japonské stěny, závěsy a malé polštářky interiér krásně zútulní.

 

 

Milovníky přírody zaujmou i kusové koberce, které imitují oblázky a kameny. Také vázy, květináče a mísy jsou často organických tvarů, které do těchto interiérů dobře zapadnou.

 

 

Dekorace a doplňky raději nekupujte postupně a bez rozmyšlení. Jednoduše se může stát, že vzory, barvy a styl vzájemně nesedí. Jednotlivé kousky jsou sice pěkné, ale celkově k sobě nepasují.
Raději si vytvořte svojí malou kolekci. Vyberte si výrobky na internetu, vystříhejte z katalogů či vyfoťte v obchodě a vše dejte dohromady. Pak jednoduše poznáte, co se k sobě hodí či nehodí a zda není vzorů a dekorací v jedné místnosti až příliš.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama