Úvod > bydlení > Obývací pokoj pro relaxaci

Obývací pokoj pro relaxaci

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Ideal interiéry, Hitra, Fontany.net
Obývací pokoj pro relaxaci

Obývací pokoj je nejen společenskou, ale také odpočinkovou částí našeho bytu. Právě relaxační atmosféra byla hlavním požadavkem při návrhu následujícího interiéru. Pojďme se podívat!

 

 

Centrem místnosti se stal krb, nikoli televize, jak tomu často v našich „obývácích“ bývá. Televize je umístěna na stěně za komínem, aby byla lehce skrytá a příliš nerušila. Naproti krbu i televiznímu přijímači má místo velká rohová pohovka. Místo jednoho centrálního konferenčního stolku jsou použity tři menší typy kruhového tvaru. Dva jsou kolem pohovky, třetí se nachází u odpočinkového křesílka. Před pohovkou je položen kusový koberec.

 

 

Nábytek je navržen z překližky. Spodní závěsná skříňka pod televizí má klasický tvar. K dispozici jsou jak otevřené poličky, tak i zavírací dvířka. Poličky nad skříňkou jsou však atypické, jejich okrajové části jsou jemně ohýbané, což vytváří zajímavý efekt.

 

 

Motiv vlny se objevuje také na knihovně, která má ohýbané středové příčky a vytváří tak netradiční kompozici. Výběr barev a materiálů hrál samozřejmě velkou roli. Na podlaze je navržen tmavší šedo-hnědý dekor dřeva, nábytek je ve středně hnědém odstínu. Stěny jsou ve světlém, tlumeném žluto-oranžovém odstínu. Důležité je, aby materiály byly opravdové – žádné náhražky. Pohovka má potah v barvě terakoty. Krb je obložen přírodním kamenem, ideálně pískovcem. V případě úspory financí by bylo možné použít i dekorativní výmalbu či stěrku. 

 

 

V tomto prostoru jsme se zaměřili také na výběr doplňků. Odpočinkové křesílko bude dobře vypadat z ratanu či jiného přírodního materiálu. Zajímavým prvek je interiérová fontána, která spolu s rostlinami ve vysokých květináčích vytváří vedle pohovky a křesílka opravdovou relaxační atmosféru.

 

 

Chybět by nemělo dekorativní osvětlení, aroma lampička a svícny.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama