Úvod > bydlení > Elegantní ložnice v podkroví

Elegantní ložnice v podkroví

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Ideal interiéry, Hettich, Nakupni-dum.cz, Hitra
Elegantní ložnice v podkroví

Tentokrát si půjdeme prohlédnout projekt na velmi prostornou ložnici v podkroví rodinného domu, který se právě rekonstruuje. Mění se samozřejmě i rozvody elektřiny a tak máme možnost pohrát si i s osvětlením a dopředu určit, kde má být každý vývod. 

 

 

Místnost je z obou stran zkosená, ale díky třem oknům a velké ploše působí velmi vzdušně. Nadčasová elegance, lehkost a přírodní materiály byly hlavními požadavky v zadání. Bylo však třeba myslet i na úložný prostor a praktickou stránku.  

 

 

Dvoulůžko jsme umístili na střed jedné zkosené stěny. Aby postel nebyla tolik do úkosem, posunuli jsme ji směrem do prostoru pomocí skříňky. Tím jsme získali navíc úložný prostor na méně používané a sezónní věci.

 

 

Na protější stěnu jsme přes celou šíři umístili vestavěnou skříň s posuvnými dveřmi. I když nemá klasickou výšku, lze sem bez problémů instalovat šatní tyč a police.

 

 

Vedle šatní skříně najdeme na stěně zavěšené velké zrcadlo a poblíž němého sluhu, který se vždy hodí.  Nechybí zde ani zásuvková komoda na drobné prádlo.

 

 

Abychom docílili nadčasovosti a vzdušnosti, použili jsme na nábytek bílou barvu. Doplňkový materiál, který tvoří kýženou atmosféru, je ratan. Ten najdeme na zrcadle, nočních stolcích, křesílku a dalších doplňcích. Dvě křídla posuvných dveřích jsou vyplněna bambusem, který si s ratanem dobře rozumí. Aby bylo vše dotaženo do detailu, jsou na komodě použity úchytky z kůže. Tento prvek koresponduje s němým sluhou, který je také potažen pravou kůží.

 

 

Aby nebyl bílý nábytek tak sterilní, je na horní desce použit jádrový buk. Výrazná kresba dřeviny solitéry pěkně oživí. Zajímavým prvkem bude také LED pásek, který doporučujeme instalovat pod masivní desku za postel. Bude tak vytvářet příjemné intimní osvětlení. Výmalbu na dvou stěnách jsme zvolili v jemné starorůžové, která dodá jemnost a ženskou eleganci. V úvahu přicházela i světle modrá šmolková barva, ale ta byla pro zákazníky příliš chladná.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama