Úvod > bydlení > Jak na správnou podzimní náladu

Jak na správnou podzimní náladu

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Freshome, Pottery Barn, HDF
Jak na správnou podzimní náladu

Ne každý fandí podzimu, který s sebou přináší pošmourno nejenom za oknem, ale také v duši. Zkuste se ovšem na toto roční období podívat optikou designerů a hledat v něm krásy barev a přírody, jež v tomto čase dozrávají do nejhezčích tónů…
 
Připravili jsme pro vás pár tipů, kterými si zpříjemníte podzimní atmosféru a třeba i čekání na pohádkovou zimu.

 

 

1. Z barev vybírejte tmavší odstíny žluté, oranžové, rezavou paletu, ale také okrové béžové či zlaté tóny. To vše můžete doplnit jemnými akcenty tmavě zelené.
 
2. Do podzimního kabátu nejprve oblékněte verandu či jakýkoli další volný prostor před vchodovými dveřmi. Do venkovní nádoby naaranžujte usušené listy kukuřice, šípky, k nim můžete přidat větvičky stálezelených stromů. Využijte nádherně zbarvených podzimních listů a smotejte z nich girlandy, kterými můžete ozdobit třeba zábradlí. Nezapomeňte ani na plody, a to především dýně. Pokud jste je letos zapomněli zasadit, poohlédněte se v obchodech s dekoračním zbožím, kde jsou k dostání nejenom v oranžové, ale také ve žluté či zelenožluté.

 

 

3. Stále nižší teploty jsou ideální dobou konečně si pořídit podzimně laděné deky, přehozy, ale také polštářky. Zachumlejte se do měkoučké přikrývky, s dobrou knihou vám podzimní čas bude utíkat mnohem lépe. Pokud nevíte, jakou správnou vybrat, počkejte si na další vydání podzimního vybavení, kde pro vás kolegyně Linda chystá ty nejměkčí a nejteplejší.
 
4. Víte, jak voní podzim? Přece dýňovými semínky, skořicí, horkým punčem s jablky, ale také hořícími poleny v domácím krbu či kamnech. Příjemně voňavou atmosféru vytvoříte i s mističkou, na kterou vysypete hrst hřebíčků, badyánu, ořechů, kousky skořice či zapálíte vonné tyčinky s kořením.   

 

 

5. Naplňte si zavařovací sklenice různými věcmi v barvách podzimu. Zvolit můžete buď levnější variantu jako jsou kukuřičné plody, žaludy, celé ořechy, krásně vybarvené lampionky (mochyně židovské), anebo nakoupit novinky v již zmíněných obchodech s dekoracemi. Sklenice vybírejte různých velkostí, a do některých můžete vložit také např. svíčku, čímž vznikne originální lucernička, která udělá za oknem tak trochu tajemno. Nemusíte ji ovšem tvořit pouze ze sklenice, postačí vám k tomu i stará plechovka, návod najdete zde  

 

 

6. Nejenom zima, ale také podzim je čas pro příjemné tlumené osvětlení. Využít můžete různé svítilny, lampy s nastavitelnou intenzitou světla, kdo chce zachovat podzimní styl, sáhne po svíčkách, ať již přírodních, barevných nebo vonných.

 


Mohlo by se hodit


reklama