Úvod > bydlení > Netypické pracovní lampy

Netypické pracovní lampy

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: designhousestockholm.com, design345.com, seeingdesign.com, countryliving.com
Netypické pracovní lampy

Dnes se zaměříme na praktickou pomůcku pro činnosti doma i v zaměstnání – pracovní lampu. Takový zdroj světla se hodí do dílny, domů, do garáže i na zahradu, kde pro něj jistě najdete spousty možností využití. Nicméně není lampa jako lampa – tentokrát se podíváme na ty, které jsou nějakým způsobem netypické.
 
Nejprve zabrousíme na sever. Design House Stockholm (DHS) nabízí netradiční pracovní lampy hned od dvou designérských studií. Na tyto produkty si musíte přichystat poněkud vyšší částku, na druhou stranu však zaručeně nebudete mít stejnou lampu jako váš soused.
 
První série lampiček (dá-li se tak vůbec nazvat) byla vytvořena trojicí švédských designérů tvořících pod názvem „Form Us With Love“. Série se skládá ze dvou téměř shodných světel, rozdíl spočívá v barvě a materiálu, potažmo ceně. Lampu tvoří objímka se žárovkou, která je obalena buďto pochromovanou nebo pozlacenou mříží. DHS je prodává za 1 425, respektive 1 625 SEK (což odpovídá zhruba 3 700 – 4 200 Kč). Za pracovní lampu poměrně dost peněz. Nicméně svůj původní účel jistě zvládne, a navíc za obdivných pohledů okolí.

 

 

Za zhruba stejnou cenu se dá pořídit i druhá „série“ lamp, vytvořená finským designérem Harri Koskinenem. Slovo „série“ je opět diskutabilní – jednotlivé modely se totiž liší hlavně barvou přívodního kabelu. Ta může být černá, bílá nebo červená. Jednoduchý design tzv. Block Lamp se skládá z žárovky umístěné uvnitř dvou obdélníkových skleněných kvádrů, které připomínají kostku ledu. Speciální edice pak má barvu jantaru, pořídit se dá i miniaturní verze. Lampa může být využita nejen jako pracovní pomůcka, ale i jako stylový doplněk interiéru.

 

 

Další nápad pochází z Velké Británie. Společnost Plumen zde vymyslela sérii designových úsporných zářivek, které fungují stejně dobře v interiéru jako v pracovně. Vítěze ceny Design roku 2011 udělované britskými muzei designu zašroubujete do běžné objímky. Potom bude vydávat teplé bílé světlo. Výrobce slibuje nadstandardní výdrž.

 

 

Následující produkt pochází ze Spojených států. Firma Roost má v oblasti designu bohaté zkušenosti a vrhla se i na oblast pracovních lamp. Ozvláštnění dílny přichází v podobě historizujícího designu připomínajícího někomu konec 19. století, někomu styl zvaný steam punk. Každopádně se jedná o zajímavý počin.

 

 

Podobný nápad měla i další americká společnost, Vagabond Vintage. Ta má bohužel na svých webových stránkách e-shop pouze pro velkoodběratele, a tak zájemci o její výrobky musí hledat u distributorů. Vagabond nabízí industriálně vyhlížející lampu s kovovou objímkou a drátěným „stínidlem“, které navozuje dojem nekompletnosti.

 

 

Lidé z firmy Peddler’s Design se také vrhli na dráty – s tím rozdílem, že jejich počiny připomínají stínidla klasických lustrů a pokojových lamp.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama