Úvod > bydlení > Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: balonky-helium.cz, merkurpolice.cz, SXC, xbox.com
Tipy na vánoční dárky

Vánoce se kvapem blíží a většina z nás vybírá dárky na poslední chvíli. Co takhle letos začít o něco dříve a pustit se do shánění věcí k obdarování našich blízkých alespoň s malým předstihem. Že nemáte čas přemýšlet nad tím, co by se jim mohlo líbit? A myslíte si, že 23. prosince ten čas mít budete? Zkuste se proto nechat inspirovat našimi návrhy…
 
Jistě všichni znáte to obecné pravidlo, že nejlepší dárek je ten, který sami vyrobíte. Ostatně, v naší rubrice Hobby takových tipů najdete spoustu. Tentokrát se ale zaměříme na ty z vás, kteří dáváte raději přednost nabídce v běžné obchodní síti.
 
Kolik do nich…
Záleží samozřejmě na tom, kolik peněz jste ochotni a schopni do vánočních dárků investovat. Objem financí „protočených“ o Vánocích se sice s ekonomickou krizí v roce 2008 propadl, nicméně od té doby opět rok od roku stoupá, což zvyšuje průměrnou útratu na člena rodiny. Třeba podle loňského průzkumu společnosti Unilever se tato vánoční útrata pohybovala na hodnotě 3233 korun.
 
Létající dárek
Ale nyní už ke slibovaným tipům. Jedním z největších hitů letošních Vánoc (a že každé Vánoce mají svoje hity) je létající (pa)ryba. Ať už si vyberete rybu klauna, známou z filmu Hledá se Nemo, či žraloka, o zábavu budete mít postaráno. Velká hračka naplněná héliem opravdu létá a její let se jednoduše koriguje pomocí dálkového ovládání. Létající rybou potěšíte nejen své ratolesti.

 

 

Fotbálek v obýváku
V posledních letech je pravidelným vánočním trhákem elektronika, především ta zábavní. Letos můžete udělat radost celé rodině třeba zařízením Kinect od Microsoftu, které se prodává jako doplňující periferie k herní konzoli Xbox (i když se proslýchá, že na web byly neoficiálně umístěny ovladače Kinectu pro platformu PC). Kinect je zjednodušeně řečeno snímač pohybu, s jehož pomocí můžete ovládat různé hry. Výhodu to má v tom, že u hraní nemusíte pasivně sedět, uděláte něco pro své tělo a navíc si třeba i zaběhat, zatančit nebo zahrát fotbal přímo v obýváku.

 

 

I klasika může být hitem
Speciálně mužům všech věků uděláte radost klasickou stavebnicí Merkur. Tu používal už Otto Wichterle při tvorbě kontaktních čoček, různí vynálezci z ní tvoří modely svých výtvorů a dětem přináší zábavu už po několik generací. Letos Merkur zažívá „comeback“ a stal se dalším hitem letošních Vánoc. Stavebnice se prodává v různých cenách a velikostech, přičemž nejmenší balení začíná už na několika stovkách, největší se potom šplhají řádově do tisíců korun.

 

 

Smíme prosit?
A aby nepřišly zkrátka ani ženy (respektive muži shánějící pro ně dárek), nabízíme poslední tip – taneční podložku X-Pad. Podložku připojíte k PC, nainstalujete přiložený software StepMania a už můžete tančit na hudbu podle šipek. Zabavíte se a navíc spálíte i nějaké kalorie.


Mohlo by se hodit


reklama