Úvod > bydlení > Inspirace - netradiční pohovky a křesla

Inspirace - netradiční pohovky a křesla

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Dizajno.sk, Bretz, Kare, Alax, Danese, Studio 65
Inspirace - netradiční pohovky a křesla

Na trhu najdeme velmi mnoho prodejců a výrobců sedacího nábytku. Jejich tvary a celkový design se od sebe však často neliší. Připravili jsme tedy pro vás výběr zajímavých typů, které nejsou tak běžné a doporučení, jak nejlépe vybírat. Vždyť přeci každý netouží po tom samém, co má soused či známí.

 

 

Ty nejběžnější pohovky zakoupíte v obchodních domech s nábytkem. Často jsou skladem a tak není možné ani příliš zasahovat do barvy a materiálu potahu nebo tvaru nožiček. Výhodou pak je, že máte výrobek hned k odvozu.

 

 

Pohovku si ale také můžete vybrat z typové nabídky a vytvořit si vlastní sestavu. Zde si lze často vybírat potah, typy a materiály nožiček, doobjednat dekorační polštářky a doplňky, jako je například podhlavník apod. Někdy vám výrobce dokonce dovolí dodat vlastní potah a tak vznikne i z běžné sestavy zajímavější prvek.

 

 

Kdo touží po vyloženě netradičním kousku či sestavě, má v podstatě dvě možnosti. Buď sáhne po nabídce značkových výrobců, které se nejčastěji objevují ve studiích s luxusnějším designovým nábytkem nebo si nechá solitér vyrobit na míru.

 

 

V první variantě se raději připravte na vyšší cenovou relaci. Také počítejte s několika týdenním termínem dodání. Rozměry jsou ve většině případů jasně dané. Volba potahů je často možná, ale někdy se stane, že dle záměru designéra máte k dispozici jen velmi úzký výběr potahových látek.

 

 

Pozor dejte také na pohodlí. Některé designové kousky vypadají na první pohled zajímavě, ale celý večer se na nich pohodlně sedět nedá.  Na druhou stranu jiné typy vypadají vyloženě nepohodlně, ale opak je ve skutečnosti pravdou. Proto je lepší před objednáním takovou pohovku či křeslo vyzkoušet na živo.

 

 

Kdo potřebuje vyloženě něco na míru – jak do malého obývacího pokoje, pracovny či do velké haly, nemusí věšet hlavu. Zajímavé sezení se dá vyřešit výrobou na míru.

 

 

V tomto případě si lze vybrat ze všech dostupných potahových látek. Rozměry i typ konstrukce jsou vyloženě na vás a na domluvě s čalouníkem.

 

 

Pozor si však dejte na vlastní návrh. Čalouník vám vyrobí v podstatě vše, co si zamanete, ale neručí za ergonomii, pohodlí a dobrou funkci. Proto si raději přineste ilustrační obrázek doplněný o všechny rozměry nebo v lepším případě kontaktujte designéra, který má zkušenost s návrhy atypického nábytku.

 

 

Opomenout nesmíte ani výběr potahové látky. Jiný typ textilie častokrát změní celkový dojem z výrobku. Proto s promyšlenými prvky a jejich potahy raději moc neexperimentujte. Vždy se však zaměřte na údržbu dané textilie. V současné době jsou k dostání látky s různými povrchovými úpravami, které zvyšují praktickou stránku výrobku.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama