Úvod > bydlení > Koupelnové trendy

Koupelnové trendy

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, Fap, Atlas Concord, Trendir, Design bath, Mirage
Koupelnové trendy

Nechte se inspirovat návštěvou veletrhu koupelen, který se každoročně koná na podzim v italské Bologni. Tato akce je jednou z nejvýznamnějších událostí v zařizování a vybavování koupelen v Evropě. Pokud se tedy letos chystáte změnit stále oblíbenější místo relaxačního odpočinku v interiéru, nahlédněte s námi pod pokličku toho, co se chystá nového a na jaké trendy se můžeme těšit…
 
Šesti hranné obklady a dlažby
Mnoho výrobců obkladů a dlažeb zařadilo do své nabídky šestihranné tvary. Tento typ se používal před mnoha desítkami let a opět půjde do módy. Některé firmy jej mají jako velkoformátový druh, jiné v podobě mozaiky.

 

 

Fotomotivy
Dekor v podobě fotomotivu jde pomalu, ale jistě, do středu zájmu. Tyto vzory je možné vidět nejen na obkladech, ale i skle. Najdeme je však i na dekoraci sanity nebo nábytku. V případě tohoto zdobení se meze opravdu nekladou a originalita má zelenou.

 

 

Pravé dřevo
Když se řekne koupelna, málokdo si představí použití pravého dřeva. Výrobci se však snaží tento mýtus zbořit a stále více se zaobírají tímto materiálem. Na veletrhu byla k vidění nejen dřevěná sanita, ale i různé dřevěné mozaiky, nábytek a další doplňky.

 

 

Květinové motivy na obkladech
Když se podíváte na poslední nabídku keramiček, zjistíte, že květinové motivy jsou na vzestupu. Květiny se objevují v mnoha barvách a velikostech. Najdeme také druhy, kde je květina vytlačená jako dekorace na jednobarevném obkladu a vytváří tak 3D efekt.

 

 

Moderní styl
Když se řekne koupelna v moderním stylu, tak bychom si dle světových trendů měli představit relativně větší místnost s oknem. Pračka, sušička, saponáty a další patří do technické místnosti. Koupelna je místo k relaxaci po náročném celodenním shonu. Barvy jsou většinou střídmější, dekorativní prvky jsou minimalizovány. 

 

 

Glamour
Zámecký honosný styl jde také do popředí. Výrobci zařízení do koupelen tuto oblast rozhodně nezanedbávají a někteří dokonce sází pouze na tuto kartu. V tomto stylu najdeme širokou nabídku obkladů, které mají vzory jako zámecké tapety. Zrcadla mají okázalý rám, umyvadla jsou často se zlatým povrchem. Nechybí ani stylové osvětlení, vodovodní baterie a další doplňky.

 

 

Dotykové baterie
Horkou novinkou jsou baterie ovládané dotykovým displayem, jejichž výrobě se v současné době věnuje již celá řada firem.

 

 

Coloroterapie
Stále více výrobců sprchových hlavic nabízí typy s LED diodovým osvětlením. Získáme možnost tzv. coloroterapie – neboli terapie barvou a světlem. Diody se instalují nejen do sprch, ale i do vířivých van či saun apod.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama