Úvod > bydlení > Tapety s výrazem

Tapety s výrazem

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Karen Beauchamp, Contemporist, Trendir, Wallpapercollective, Impresje, Amynicholas, Fornasetti
Tapety s výrazem

Dekorativní polepy na stěnu jsou pořád v kurzu, mění se jen trendy a přibývají také designové speciality – ty v podstatě nemají konkurenci, protože je nelze s ničím srovnat. Stylové výtvory a nápady světových návrhářů si představíme v následujícím článku.
 
Britské designové studio Cole & Son, jehož historie sahá až do druhé poloviny 19. století (konkrétně do roku 1875), připravilo novou kolekci s názvem Fornasetti. Ta je velice rozsáhlá její, takže její zevrubný popis by vydal na mnoho stran textu.

Zatímco některé tapety ze série Fornasetti by u citlivějších jedinců mohly vyvolat epileptický záchvat (třeba tapeta Mediterranea), jiné jsou naopak spíše uklidňující (Corallo, Fiori nebo Primavera), další zkrátka jenom zajímavé (Ex Libris nebo Tema e Variazioni).

Tema e Variazioni:

 

 

Ex Libris:

 

 

Mediterranea:

 

 

Další zajímavý počin představil nizozemský designér Piet Hein Eek. Návrhář, který se zamiloval do rustikálního stylu a použitého vzhledu dřeva v jakýchkoliv podobách, vymyslel v tomto duchu i sérii tapet. Tu nazval zkrátka „Scrapwood Wallpaper“ a koupit ji můžete třeba na stránkách Wallpapercollective. Tapeta Scrapwood vytvoří ve vašem obývacím pokoji či ložnici prostředí romantické staré chalupy kdesi v Beneluxu nebo Skandinávii.

 

 

Pokud byste měli zájem o něco luxusnějšího, doporučujeme tapety s krystaly od Swarovského, které navrhla designérka Karen Beauchamp. Celá kolekce je vytvořena v elegantních barvách, mezi něž patří hnědá, fialová a tmavě modrá se stříbrnými doplňky. Pokud zainvestujete do některé z tapet Swarovski, bude váš interiér vypadat, jako by jej právě přestěhovali z Versailles.

 

 

Hravé tapety letos vytvořili také manželé Novogratzovi známí prostě jako The Novogratz. Ti zajímavě zkombinovali vzhled tapety se vzhledem zbytku místnosti, hlavně podlah. Jejich série se nicméně hodí spíše do interiérů extravagantněji zaměřených majitelů. Sami The Novogratz jsou jedním ze symbolů popkultury. To však v žádném případě neznamená, že se jedná o kýč, právě naopak.

 

 

Posledním výtvorem, u něhož se zastavíme, je tapeta RealFlex, kterou navrhl francouzský umělec tvořící pod pseudonymem Ora-Ito, zrealizoval ji Candido Hermida. Nejedná se o tapetu v pravém slova smyslu, ale spíše o umělecké dílo. Trojrozměrný vzhled byl docílen použitím materiálu HI-MACS, který bývá popisován jako přírodní materiál na bázi akrylického kamene. Výsledek můžete posoudit sami.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama