Úvod > bydlení > Trendy z veletrhu Heimtextil

Trendy z veletrhu Heimtextil

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: Messe Frankfurt Heimtextil
Trendy z veletrhu Heimtextil

Na letoším veletrhu bytového textilu Heimtextil, který se každoročně koná v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem, se prezentovaly čtyři základní trendy. Určení a výběru barev a materiálů se ujalo sedm renovovaných designérských skupin z Francie, Velké Británie, Itálie, Japonska, Nizozemí, USA a Německa. Jejich představitelé se tak podíleli na analýze trendů v oblasti interiérového designu a dekorací. V potaz se také braly sociální a sociálně-kulturní změny a důležité trendy z oblasti architektury, módy a designu.
 
Pro nadcházející sezónu 2012/2013 byly vybrány následující:

 

 

,Colour Riot‘: vzpoura barev
Jedná se o výběr materiálů s vysokým leskem, vrstvené a různě barevně laminované povrchy. Měňavé a duhové efekty jsou žádané a podtrhují výraznost jednobarevných textilií. Mezi novinky patří například „optická vlákna“ a recyklované materiály. Pro hodnotu textilie je rozhodující její kvalita, odolnost při nošení a dlouhá životnost. U vzorů odborníci očekávají především široké pruhy, celoplošné geometrické vzory se 3D efektem a grafické motivy.
 
Fotografický potisk a hologramový efekt jde do popředí. Na někoho může „vzpoura barev“ působit jako návrat do šedesátých let, na někoho jako pohled do budoucnosti. Na první pohled se může jevit jako extravagantní, ale dá se pojmout i čistě a jednoduše.

 

 

,Dark Lux‘: temné světlo jako výraz krásy noci
Odstíny noci vytvářejí tmavou, mystickou a elegantní barevnou škálu, které vévodí sytě černá, jež vynikne především na blyštivých luxusních textiliích. Tak přesně působila i prezentace tohoto směru. Designéři barvu noci doplnili výraznými barevnými akcenty – metalickou zlatou a barvou champagne. Pogumované tkaniny a lesklé povrchy jsou doplněny kožešinami a jemnými kůžemi s dlouhým vlasem.
 
Přepychového a moderního vzhledu dosáhli návrháři přísným a čistým designem. Měňavé, třpytivé a průhledné materiály dávají těmto textiliím velmi tajemný nádech. Téměř ve všech designech se uplatní vysoký lesk, kovový třpyt, flitry a propracovaný materiál.

 

 

,Craft Industry‘: snoubení tradice, řemesla a modernity
Pro tento trend je typická kombinace tradice a poctivého řemesla na jedné straně a průmyslového a technologického zpracování na straně druhé. Slunečně teplé a veselé barvy se slévají s odstíny typickými pro planetu Zemi – s barvami nebe, hor, jezer a lesů – a kontrastují s industriální kovově šedou a antracitovou, bronzovou a zlatou. ,Craft Industry‘, je dezén často nepravidelné struktury a členění. Důraz se klade především na autentickou image a ostařené „vintage“ materiály, ale i umírněně „onošený“ až poničený vzhled.
 
Kreativními technikami designéři dosáhli rafinovaných vzorů. Dominují hlavně kára, neobvyklý patch-work, rozbité vzory, různě poskládané pruhy a kostky, efekt ručního stehování, intarzie a pečlivě propracované sešívání.

 

 

,Split Clarity‘: čistý základ
Aneb více je někdy méně! Tento trend vychází z jednoduchosti, funkčnosti a čistoty designu a vyznává udržitelnost, kvalitu, moderní technologie a nové materiály. Výsledkem je stylově čistý a moderní estetický zážitek. Stylovou čistotu umocňují cíleně zvolené barvy inspirované přírodou. Minimalistické a výrazově umírněné kompozice narušuje jen občasný expresivní výkřik v jiném barevném tónu. Tento trend je založen na rozmanitosti materiálů.
 
Designéři sáhli po kovově lesklých a světlo odrážejících materiálech, polohrubé struktuře i transparentních látkách. Povrchy jsou živé, ale ne divoké. Trendům jednoznačně vládne lineární, vysoce kontrastní a přísně grafický design. Hloubka je navozena vzájemným působením světla a stínu na různých materiálech a dezénu.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama